Portugalský kouč

Mourinho se koronaviru nebojí. Na tiskovce vtipkoval s novinářem

José Mourinho dělá srandy na tiskovce
Zdroj: twitter/ SoccerAM
Otava redakční fotka
Marek Otava
Publikováno 6. 3. 2020
Téma:

José Mourinho si zatím z hrozícího koronaviru příliš velkou hlavu nedělá. Osobitý trenér Tottenhamu v pátek pobavil na předzápasové tiskové konferenci, kde si udělal srandu z nového nařízení proti šířící se nákaze.S reportérem předvedl originální pozdrav.

Portugalský kouč přišel v pátek před novináře, jelikož ho už v sobotu čeká další zápas Premier League proti Burnley. Ve stejný den však vylezla také zpráva o novém nařízení v nejvyšší anglické lize, které má zvýšit bezpečnost proti šířícímu se koronaviru. Hráči a trenéři si tak teď nebudou podávat ruce při zápase.
 

„Ostatní předzápasové rituály zůstanou stejné, oba kluby nastoupí na hrací plochu, následně se spustí oficiální znělka. Jedinou změnou tak je, že si hráči nepodají ruce, ale rovnou se přesunou na svoje pozice,“ zní prohlášení Premier League.
 

Nebezpečný virus se převážně přenáší přes kapičky sekretu z úst a nosu. K přenosu může dojít i skrze podání rukou. Ideálním řešením, jak dodržovat přivítací protokol, je tak využití dotyku lokte.

Této myšlenky se chytil i sám Mourinho, který přišel na tiskovou konferenci a se stojícím reportérem si několikrát ťuknul loktem, celé trošičku bizarní situaci se však sám zasmál a následně novináři stejně podal ruku.

Nicméně do smíchu mu asi úplně není. Tottenham totiž pohrál už počtvrté v řadě. Naposledy vypadl s Norwichem v osmifinále FA Cupu. Jeho tým navíc kosí zranění a slavný José má tak problém zejména se sestavením útoku. Chybí, jak kanonýr Kane, tak zraněný Korejec Son, který měl výbornou sezonu.

Na Spurs navíc čeká o víkendu Burnley, které v posledních čtyřech zápasech naopak neprohrálo. V sestavě devátého celku Premier League se navíc konečně rozehrál český útočník Matěj Vydra, jenž by tak mohl pozlobit vrtkavou obranu Tottenhamu.
 

TN.cz

TV program

NOVA Sport1 NOVA Sport2
 • Nova Sport 1

  • Trofej solidarity a naděje ČTS by Moneta - Liberec

   13:05 14:50
   14:50

   RunTour - České Budějovice

   15:00

   Fotbal: Orlando City SC - Los Angeles FC

   16:45

   Element (419)

   16:55

   Kayaking Kerala - Part 1

   17:20

   Kayaking Kerala - Part 2

 • Nova Sport 2

  • UFC Fight Night: Brunson vs. Shahbazyan

   13:00 15:00
   15:00

   NHL: Vegas Golden Knights - Dallas Stars

   16:45

   Portiva Golf Trophy - Stroke Play Championship

   17:00

   Fotbal: San Jose Earthquakes - Minnesota United FC

   18:45

   Basketbal: Kyrie Irving - Kreativní zakončení 2015 - 2020

   19:00

   Basketbal: Giannis Antetokounmpo – NEJ akce 2015 - 2020

Celý program