Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

fotbal Zákulisní neshody

Mourinho prolomil mlčení, prozradil důvod sporu s Pogbou

José Mourinho a Paul Pogba
Zdroj: Profimedia

Už jsou to téměř čtyři měsíce, co dostal José Mourinho v Manchesteru United padáka. Dlouho se spekulovalo, že kromě špatných výsledků stály za vyhazovem i spory s hvězdou týmu Paulem Pogbou. A slavný kouč teď prolomil mlčení.

To, že se tyto dvě ikony klubu nemusely, nebylo vůbec těžké poznat. Už vloni v září zbavil Portugalec Pogbu kapitánské pásky a při tréninku před kamerami se dokonce i pohádali.

 

„Měli jsme hrát s týmem, který byl 30 kilometrů od Manchesteru a jeden hráč mě požádal, jestli by po se zápase mohl vrátit do Manchesteru bez týmu a jet sám," vzpomíná Mourinho na zářijový zápas s Burnley.


Mourinho na semináři o trénování Pogbovo jméno nevyslovil, podle Daily Mail je ale jasné, že „jeho excelence,“ jak onoho hráče Portugalec nazval, je právě Paul Pogba.


„Řekl jsem mu: Kdybychom jeli do Londýna a chtěl bys tam zůstat, to by byla jedna věc, ale tohle je blízko, nedává to smysl," pokračoval šestapadesátiletý kouč. „Byl naštvaný. Ale pak jsme vyhráli a on mě o to požádal znovu. Byl jsem šťastný, tak jsem to trochu vzdal," dodal.


I tak hráče poprosil, aby z důvodu zabránění spekulací alespoň s týmem odjel a svému řidiči napsal, ať ho nabere o pár kilometrů dále. To se ale hvězdě týmu nelíbilo. „Ten kluk v šatně pořád nebyl spokojený. Šel jsem na tiskovou konferenci a když jsem přišel k týmovému autobusu, hned vedle byl zaparkovaný Rolls-Royce s jeho šoférem," uvádí Daily Mail.

Paul Pogba ve svém Rolls-Royce
Zdroj: Profimedia


A spory trenéra s hvězdou týmu zaznamenalo i vedení United. Mourinho se dokonce svěřil, že by ho poslali na dovolenou, kdyby situaci neurovnal. V prosinci minulého roku ho přesto Manchester United propustil a klub i Paul Pogba pod vedením Ole Gunnara Solskjaera opět září.

 

hp TN.cz

TV program NOVA Sport1NOVA Sport2

 • Nova Sport 1

  • 13:15 14:10

   Moto GP - VC Aragonie (trénink Moto3)

   14:10

   Moto GP - VC Aragonie (trénink Moto GP)

   15:10

   Moto GP - VC Aragonie (trénink Moto2)

   16:00

   FIA CEZ - závody na okruzích (4)

   16:30

   Rychlá kola (9)

   17:00

   Cyklomagazín (4)

 • Nova Sport 2

  • 13:00 14:45

   Manchester United - FC Astana

   14:45

   KITE LIFE (5)

   15:00

   Kart Grand Prix Le Mans

   15:25

   Cliff Diving World Series – Španělsko

   16:40

   Cyklomagazín (4)

   16:50

   MAXI TIP Poker Tour (17)

Celý Program