výsledky Ligy mistrů

Mourinho předvedl svou genialitu! Real ztratil dvougólový náskok

José Mourinho

Svou premiéru v Lize mistrů coby kouč Tottenhamu si odbyl José Mourinho. A byl to vítězný debut. Spurs porazili na domácím hřišti Olympiakos 4:2 a to prohrávali 0:2. Anglický celek si tak zajistil postup do osmifinále Champions League. Ten slaví i další týmy – Real Madrid a Manchester City.

Londýnský klub do utkání nevstoupil vůbec dobře. Po dvaceti minutách prohrával už 0:2. Pak ale Mourinho udělal odvážný tah. Místo defenzivního záložníka Erica Diera poslal na hřiště ofenzivního Christiana Eriksena a hra domácích se rázem zvedla.

Ještě do poločasu snížil Alli. Po změně stran pak další góly přidali Kane, Aurier a znovu Kane. Tottenham tak získal tři body a vybojoval postup do osmifinále Champions League. José Mourinho vyhrál i druhý zápas na lavičce Spurs.

Strhující zápas se odehrál na stadionu Realu Madrid. Domácí vedli po trefě Benzemy ze 17. minuty 1:0. Na konci prvního poločasu se zrodil jeden z nejdiskutovanějších momentů v zápase.

Nejprve sudí po kontaktu Courtoise s Icardim vyloučil belgického brankáře a nařídil přímý kop pro hosty. Pak ale VAR zasáhl. Po přezkoumání záběru rozhodčí zrušil červenou kartu, protože několik sekund před střetem Courtoise a Icardiho fauloval na půlce Gueye Marcela.

Po změně stran pak navýšil náskok znovu Benzema. Jenže hosté v poslední desetiminutovce srovnali. Nejprve se trefil Mbappé a pak Sarabia. V úplném závěru pak Bale spálil tutovku, když trefil tyč, a tak utkání skončilo remízou.

V dalších zápasech se blýskl Robert Lewandowski. Polský šutér vstřelil hned čtyři branky a Bayern vyhrál 6:0 nad Bělehradem.

Velmi kuriózní moment nastav v Istanbulu. Galatasaray přišel o vítězství až v nastaveném čase, kdy srovnal Diatta. Ten samý hráč ale svůj gól oslavil svléknutím dresu, za což vyfasoval druhou žlutou kartu a byl vyloučen.

Za velkou oslavu byl po druhé žluté kartě vyloučen tak jeho spoluhráč Mata, který skopl rohový praporek.