Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Publikováno 20. 1. 2019
Fotbal Uznávaný trenér

Mourinho odmítl už tři nabídky, hledá pro sebe pořádnou výzvu

Jose Mourinho
Zdroj: Profimedia

Déle než měsíc nemá José Mourinho práci. O nabídky ale nouzi nemá. Přišly mu už tři, všechny ale odmítnul. Nejdříve si chce užít trochu volného času, poté by se rád chytnul nějaké pořádné výzvy.

"Jsem rád za uplynulé týdny, během kterých jsem mohl zažít věci, které normálně nemohu. Ale znám se a vím, že na konci března už mi to stačit nebude," ví moc dobře Mourinho, kterého v polovině prosinci vyhodili z Manchesteru United.


Že by o něj ale nebyl zájem, se říct nedá. "Musím si vše promyslet. Nerad o tom mluvím, ale tři nabídky už jsem odmítl, protože jsem neměl pocit, že je to to, co chci. Jsem v klidu a uvidíme," přiznal Portugalec. Navíc nechce vzít hned první nabídku, která mu přistane na stole. "Musí to být něco, co mi nabídne výzvu, z které budu mít radost."


Rád by začal v klubu už na konci jara, aby se stačil před novou sezonou aklimatizovat. "Třeba načasování příchodu do Interu bylo perfektní. V listopadu jsem skončil v Chelsea a v únoru jsem šel do Interu, kde jsem měl čas poznat tým, ligu a naučit se jazyk do začátku nové sezony," vysvětluje.


V Manchesteru se mu ale moc nedařilo. Ze 144 zápasů vyhrál jen 84 a získal pouze dvě trofeje. S United vyhrál Evropskou ligu a anglický Ligový pohár. Hlavní rozdíl mezi ním a ostatními trenéry v lize vidí podporu od vedení klubu.


"Podívejte se na Liverpool. Kolik hráčů tam bylo před příchodem Jürgena Kloppa. Žádný Alisson, žádný Van Dijk, Robertson, Salah, Firmino, Mané, Wijnaldum, Keita nebo Fabinho," poznamenal Portugalec, který má ve své sbírce už 25 různých trofejí.


"A Guardiola také nebyl v Manchesteru City hned mistrem. Pak ale učinil dobrá rozhodnutí, která vedení podpořilo. Například nechtěl krajní beky Zabaletu, Sagnu, Kolarova a Clichyho. Takže v létě prodal čtyři beky a čtyři přivedl. Vedení ho v tom podpořilo," dodal.

hp TN.cz