nová práce

Mourinho našel nový klub. Od příští sezóny se stěhuje do Itálie

Skok Aleš
Aleš Skok
Aktualizováno 16:02
Předevčírem 15:36
Téma:

José Mourinho už ví, kde bude působit od následující sezóny. Novou smlouvu podepsal s italským klubem AS Řím, kde by měl setrvat tři roky.

Trvalo to pouhých 15 dnů. Přesně tak dlouho portugalský stratég nevěděl, s jakým klubem spojí svou budoucnost na následující roky. Nyní už je to jasné. Od příští sezóny povedene AS Řím.

 

S italským celkem podepsal smlouvu na tři roky. "Děkuji rodině Dana Friedkina, majitele AS Řím, že si mě vybral, abych vedl tento skvělý klub a byl součástí jejich vize," prohlásil Mourinho.

 

 

"Po setkání s majitelem a generálním ředitelem Tiagem Pintem jsem ihned pochopil jejich ambice. Jsou to stejné ambice, které mě vždy motivovaly. V příští letech chceme vybudovat vítězný projekt," pokračoval 58letý trenér.

 

V rozhodnutí Mourinha hráli velkou roli také fanoušci. "Neuvěřitelná vášen římských fanoušků mě přesvědčila, abych práci přijal. Nemůžu se dočkat, až odstartujeme příští sezónu."

 

 

"Do té doby samozřejmě přeju Paulu Fonsecovi, aby měl co nejvíce úspěchů," vyjádřil se Mourinho k současnému kouči AS. Než se plně vrhne zpátky do trénování, bude během EURA pracovat pro rozhlasovou stanici talkSport.

 

K novému manažerovi vydal prohlášení i majitel Dan Friedkin. "Jsme nadšení a potěšení, že můžeme Joseho přivítat v rodině AS Řím."

 

 

"José je šampion, který vyhrál trofeje na všech úrovních. Našemu týmu poskytne obrovské zkušenosti. Jeho jmenování je obrovským přínosem při budování dlouhodobě úspěšného týmu," pokračoval Friedkin.

 

AS Řím je aktuálně na sedmém místě Serie A a pokračuje i v Evropské lize. Jenže v prvním semifinále prohráli s Manchesterem United 2:6.

 

Připomeňte si semifinále Evropské ligy mezi Manchesterem United a AS Řím:

 

VOYO

Sledujte Nova Sport ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Související témata:
TN.cz

TV program

NOVA Sport1 NOVA Sport2
 • Nova Sport 1

  • NHL: Minnesota Wild - Vegas Golden Knights

   18:00 19:45
   19:45

   NHL News

   20:00

   Překvapení evropského fotbalu (1)

   20:10

   Magazín evropské ligy (15)

   20:40

   Studio Evropské ligy

   20:55

   AS Řím - Manchester United

 • Nova Sport 2

  • Premier League Darts 2021

   17:30 20:00
   20:00

   Premier League Darts 2021

   23:00

   Basketbal: Hapoel Unit - Credit Holon - Hereda San Pablo Burgos

   00:45

   Sportovní originály - 180 s Chrisem Dobeym

   01:15

   Basketbal: ERA Nymburk - Pinar Karsiyaka

   03:05

   NHL: Edmonton Oilers - Vancouver Canucks

Celý program