nova sport FA Cup

Mourinho "doma" zase padl! Chelsea udeřila v přesilovce

Chelsea - Manchester United

Londýnská Chelsea je čtvrtým semifinalistou letošního ročníku FA Cupu. Mezi nejlepší čtveřici postoupila po výhře 1:0 nad Manchesterem United. O jediný gól se postaral N´Golo Kanté v úvodu druhé půle, kdy využil početní převahu. Už v prvním poločase byl totiž vyloučen Herrera.

Josému Mourinhovi se jako kouči Manchesteru United na Stamford Bridge, kde prožil úspěšné fotbalové roky coby hlavní trenér Chelsea, zatím nedaří. Po říjnové ligové prohře 0:4 nestačili jeho svěřenci na "Blues" ani ve čtvrtfinále FA Cupu.

Utkání hodně ovlivnila situace z pětatřicáté minuty, kdy se po druhé žluté kartě musel do šaten odporoučet hostující Herrera, což se málokomu z United sice líbilo, ale rozhodnutí hlavního arbitra už zvrátit nemohli.

Už před tím však měli domácí navrch. Dvě slepené šance ale nedokázali využít, nejprve mířil těsně vedle Hazard, o pár desítek vteřin později zakročil proti Cahillovi gólman De Gea.

Rozhodující moment přišel v jednapadesáté minutě. Willian nahrál Kantému, ten využil toho, že si ho nikdo z manchesterských hráčů nevšímá, a střelou k tyči rozhodl zápas.

Nic na tom nezměnila ani o pár minut později velká šance Rashforda, který do utkání nastoupil i navzdory tomu, že jej trápilo nachlazení. Chelsea podržel brankář Courtois. Pak už měli příležitosti spíše fotbalisté v modrých dresech, skóre se však už neměnilo.

FA Cup zná už i své semifinálové dvojice. 22. a 23. dubna se ve Wembley střetnou Chelsea s Tottenhamem a Arsenal vyzve Manchester City.