vuelta další kolize

Motorka srazila i Paulinha! Zvážím bojkot Vuelty, zuří Tinkov

Šéf týmu Tinkoff-Saxo zvažuje bojkot Vuelty
Zdroj: Profimedia / Twitter

Sedmnáct stehů. Tak skončila letošní Vuelta po kolizi s motocyklem pro cyklistu Sergia Paulinha. Z týmu Tinkoff-Saxo je po Peteru Saganovi už druhým závodníkem, pro nějž letošní ročník skončil ze stejného důvodu předčasně. A šéf týmu Oleg Tinkov už toho má dost. Zvažuje dokonce bojkot Vuelty.

Není žádným tajemstvím, že Tinkov chce bojkotovat příští Tour de France, pokud se její pořadatel, organizace ASO, nezačne dělit s týmy o zisky z televizních práv. Teď se zdá, že pohár jeho trpělivosti přeteče už na probíhající Vueltě, kterou ASO také zastřešuje.

 

Poté, co motorka s kameramanem televizní stanice TVE srazila během 11. etapy jeho jezdce Sergia Paulinha, zvažuje majitel Tinkoff-Saxo, že své jezdce z Vuelty odvolá..

 

„Zvažuji, že stáhnu tým z Vuelty. Bojkotovat ASO za tohle. Nedávají nám ŽÁDNÉ peníze za závod a ještě nám ničí jezdce,“ napsal Tinkov na Twitter.

 

 

Ještě během odpoledne si známý bouřlivák užíval situace a navážel se do Chrise Frooma za to, jak hluboko se během dnešní přetěžké etapy propadl. „Tak kdo je nejlepší cyklista roku teď?“ provokoval. Pak mu ale zmrznul úsměv na rtech.

 

Během čtyř dnů je Paulinho druhým závodníkem jeho týmu, kterého motorka porazila. Prvním byl Peter Sagan. Ten musí navíc zaplatit pokutu za svoje chování po kolizi, kdy bouchal a kopal do doprovodného vozu a motocyklu.

 

 

V otevřeném dopise organizátorům Vuelty a Mezinárodní cyklistické unii požaduje Tinkov veřejnou omluvu a finanční příspěvek na vybraný charitativní projekt ve výši prémie za vítězství v bodovací soutěži. „Tým a Peter Sagan akceptují pokutu za reakci po nehodě, je ale nemístné pokutovat ho za těchto okolností za poškození image cyklistiky,“ stojí v prohlášení.

 

 

Podle zástupců týmu incident poškodil jezdce, na kterém z velké části stál úspěch stáje na Vueltě. Tinkoff-Saxo proto požadoval zahájení jednání se představiteli stájí a přijetí takových opatření, která by podobným nehodám v budoucnu zabránila.

 

Hned po pár dnech se ukázalo, že to bude opravdu potřeba. Paulinho šel na zem a Tinkoff-Saxo má k dispozici na Vueltě už jen sedm mužů.„Je to špinavý závod,“ ulevil si na adresu Vuelty Tinkov.

 

Jedenáctou etapu Vuelty ovládl Španěl Mikel Landa, do čela celkového pořadí se dostal italský cyklista Fabian Aru, jenž v královské etapě skončil druhý.

 

TV program NOVA Sport1NOVA Sport2

 • Nova Sport 1

  • 13:00 13:05

   Polední sportovní noviny

   13:05

   NHL: Colorado Avalanche - Detroit Red Wings

   14:50

   Marek Hyka - Hlavou dolů (2)

   15:05

   Element (405)

   15:20

   SkiTour 2020 – Bedřichovský Night Light Marathon

   15:30

   Road to the NHL Winter Classic (3/3)

 • Nova Sport 2

  • 11:15 13:45

   NBA 360

   13:45

   NBA: Boston Celtics - Los Angeles Lakers

   15:50

   UFC 246: McGregor vs. Cowboy

   17:55

   Basketbal: Teksüt Bandirma - RASTA Vechta

   19:50

   Cape Pioneer - Part 2

   20:15

   Winter Games - Freeski & Snowboard

Celý Program