Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

vuelta další kolize

Motorka srazila i Paulinha! Zvážím bojkot Vuelty, zuří Tinkov

Šéf týmu Tinkoff-Saxo zvažuje bojkot Vuelty
Zdroj: Profimedia / Twitter

Sedmnáct stehů. Tak skončila letošní Vuelta po kolizi s motocyklem pro cyklistu Sergia Paulinha. Z týmu Tinkoff-Saxo je po Peteru Saganovi už druhým závodníkem, pro nějž letošní ročník skončil ze stejného důvodu předčasně. A šéf týmu Oleg Tinkov už toho má dost. Zvažuje dokonce bojkot Vuelty.

Není žádným tajemstvím, že Tinkov chce bojkotovat příští Tour de France, pokud se její pořadatel, organizace ASO, nezačne dělit s týmy o zisky z televizních práv. Teď se zdá, že pohár jeho trpělivosti přeteče už na probíhající Vueltě, kterou ASO také zastřešuje.

 

Poté, co motorka s kameramanem televizní stanice TVE srazila během 11. etapy jeho jezdce Sergia Paulinha, zvažuje majitel Tinkoff-Saxo, že své jezdce z Vuelty odvolá..

 

„Zvažuji, že stáhnu tým z Vuelty. Bojkotovat ASO za tohle. Nedávají nám ŽÁDNÉ peníze za závod a ještě nám ničí jezdce,“ napsal Tinkov na Twitter.

 

 

Ještě během odpoledne si známý bouřlivák užíval situace a navážel se do Chrise Frooma za to, jak hluboko se během dnešní přetěžké etapy propadl. „Tak kdo je nejlepší cyklista roku teď?“ provokoval. Pak mu ale zmrznul úsměv na rtech.

 

Během čtyř dnů je Paulinho druhým závodníkem jeho týmu, kterého motorka porazila. Prvním byl Peter Sagan. Ten musí navíc zaplatit pokutu za svoje chování po kolizi, kdy bouchal a kopal do doprovodného vozu a motocyklu.

 

 

V otevřeném dopise organizátorům Vuelty a Mezinárodní cyklistické unii požaduje Tinkov veřejnou omluvu a finanční příspěvek na vybraný charitativní projekt ve výši prémie za vítězství v bodovací soutěži. „Tým a Peter Sagan akceptují pokutu za reakci po nehodě, je ale nemístné pokutovat ho za těchto okolností za poškození image cyklistiky,“ stojí v prohlášení.

 

 

Podle zástupců týmu incident poškodil jezdce, na kterém z velké části stál úspěch stáje na Vueltě. Tinkoff-Saxo proto požadoval zahájení jednání se představiteli stájí a přijetí takových opatření, která by podobným nehodám v budoucnu zabránila.

 

Hned po pár dnech se ukázalo, že to bude opravdu potřeba. Paulinho šel na zem a Tinkoff-Saxo má k dispozici na Vueltě už jen sedm mužů.„Je to špinavý závod,“ ulevil si na adresu Vuelty Tinkov.

 

Jedenáctou etapu Vuelty ovládl Španěl Mikel Landa, do čela celkového pořadí se dostal italský cyklista Fabian Aru, jenž v královské etapě skončil druhý.

 

TV program NOVA Sport1NOVA Sport2

 • Nova Sport 1

  • 22:35 22:50

   Czech Open 2019

   22:50

   Nova Cup 2019 – Sahara race

   23:00

   Večerní Sportovní noviny

   23:05

   Moto GP - VC Velké Británie (trénink Moto3)

   23:50

   Moto GP - VC Velké Británie (trénink Moto GP)

   00:40

   Rebuy Stars Poker Show - MČR 2019 (3/3)

 • Nova Sport 2

  • 21:05 23:35

   NZ Darts Masters

   23:35

   Fotbal: D.C. United - New York Red Bulls

   01:15

   UFC Countdown: Cormier vs. Miocic 2

   02:05

   UFC 241: Cormier vs. Miocic 2

   08:00

   NZ Darts Masters

   13:00

   Sportovní originaly - 180 s Raymondem van Barneveldem 2

Celý Program