vysíláme

Motoristický svátek je tady! V Brně se představí hvězdy MotoGP

MotoGP v Brně
Zdroj: Profimedia
Téma:

Motocyklová elita se sjíždí do Brna! Blíží se start jediné Velké ceny v seriálu mistrovství světa silničních motocyklů na území České republiky.

Masarykův okruh opět vyhlíží svou největší událost. Do těsné blízkosti moravské metropole se vypraví motocykloví nadšenci z celé Evropy, aby se stali svědky závodu mistrovství světa. Grand Prix České republiky se pojede v Brně od pátku 2. do neděle 4. srpna. A pokud nebudete moci fandit na vlastní oči přímo na místě, celé dění můžete živě sledovat na stanici Nova Sport 1 a Voyo.Do tří dnů se vměstná zpočátku několik tréninků, po kterých bude následovat kvalifikace a vrchol všeho dění – nedělní hlavní závody. Bezmála 190 000 diváků sledovalo v minulém roce své hrdiny přímo u trati. Letos se čeká ještě vyšší návštěva, je tak jasné, že zejména atmosféra v závodech s českými barvami v poli bude hodně bouřlivá.


Rušno z pohledu české trikolóry se dá očekávat v nejnižší třídě Moto3. Diváci se mohou těšit hned na dva zástupce České republiky. Mezi 30 jezdci budou divácké zraky upřeny hlavně na Jakuba Kornfeila a nováčka Filipa Salače.


Zejména první jmenovaný teď zažívá povedené období. Pravidelně si svými výkony zajišťuje místenku v první desítce a na konci června si v nizozemském Assenu dokonce dojel pro bronz. 17letý Salač zkušenosti z velkých závodů teprve sbírá. Výsledková tabule ale může napovědět, že má našlápnuto ke skvělé kariéře. Svůj nejlepší výsledek zaznamenal v posledním závodě před Brnem, v německém Sachsenringu skončil třináctý.


„Pro mě to bude trochu zvláštní velká cena, protože je to přesně 30 let, co jsem ji komentoval poprvé. Tenkrát byl ještě zázrak, když se nějaký Čech vůbec do závodu dostal. Většinou nikdo limit nesplnil,“ vzpomíná komentátor Nova Sport Václav Svoboda. „Dnes jezdí v MotoGP tři jezdci, což je velký úspěch!“


Ze třech zmíněných závodníků má bez pochyby největší šanci na umístění v první trojce Jakub Kornfeil. „Určitě bude bojovat o stupně vítězů. Na domácí jezdce bývá vyvíjen tlak. Známí chtějí lístky, fotky a povinnosti máte i u sponzorů. Jakub má ale tlak rád, takže si myslím, že bude mířit vysoko,“ věří Svoboda. „Pro Salače to úplně domácí prostředí není, protože vyrůstal ve Španělsku. Určitě ale pojede o body. A nakonec Karel Abraham v hlavním závodě. Konkurence je velká, ale boj o body je reálný,“ myslí si komentátor Nova Sport.


O vrchol celého motoristického svátku se postarají jezdci královské kubatury. Marc Márquez, Andrea Dovizioso, Maverick Viñales, ale hlavně legendární Ital Valentino Rossi. Sedminásobný král MotoGP si v Brně dokonce otestuje nový prototyp motorky pro nadcházející sezónu.


Po boku hvězd ze světa bude mít své místo i největší česká stálice. Domácího prostředí se bude snažit v hlavním závodě využít Karel Abraham. 29letý český jezdec dosáhl v Německu na 15. pozici a doma v Brně se jistě bude snažit mířit ještě výš.
„MotoGP je jedním z pilířů našeho vysílání a na brněnskou velkou cenu se moc těšíme. Věnujeme jí také náležitou pozornost, od pátku do neděle chystáme seriál přímých přenosů ze všech tréninků, kvalifikací a samozřejmě nabídneme i hlavní závody. V neděli budeme vysílat z okruhu i speciální studio s hosty. A velkou podporu bude mít MotoGP i ve zpravodajství a ve Snídani s Novou,“ říká vedoucí sportovní redakce TV Nova Dušan Mendel.


Grand Prix České republiky z Brna budete moci sledovat v přímých přenosech na stanici Nova Sport 1 a VOYO.
 

TN.cz

TV program NOVA Sport1NOVA Sport2

 • Nova Sport 1

  • 02:00 05:00

   Basketbal: NBA All - Star Game 2020

   09:00

   Ranní sportovní noviny

   09:05

   NHL: Buffalo Sabres - Toronto Maple Leafs

   11:00

   Ranní sportovní noviny

   11:05

   Caro North - Expedition Antarctica

   11:30

   Házená: Füchse Berlín - SC Magdeburg

 • Nova Sport 2

  • 01:05 03:45

   NHL: Buffalo Sabres - Toronto Maple Leafs

   09:00

   Fotbal: Girondins Bordeaux - Dijon FCO

   10:45

   SkiTour 2020 - Orlický maraton

   10:55

   UFC Reloaded (14)

   11:45

   UFC Reloaded (15)

   12:35

   Truck Racing Magazine - Dakar 2020

Celý Program