Motor podruhé v řadě bere tři body! Nejsledovanější zápas zvládla Kometa

Motor České Budějovice
Skok Aleš
Aleš Skok
12.1. 2021 21:23

Tipsport extraliga nadále pádí zběsilým tempem dále. Dařilo se českobudějovickému Motoru, který vyhrál podruhé v řadě za tři body. V Budvar aréně přetlačil Litvínov 4:3. V hodně sledovaném zápase porazila doma Kometa Spartu v prodloužení. Na druhé místo extraligové tabulky se propracovala Mladá Boleslav

Motor nakopnutý posledním vítězstvím nad Zlínem nezaváhal ani s Litvínovem. Hned v první třetině ho poslal do vedení z přesilové hry Přikryl. Budějovičtí oskočili do dvoubrankového vedení, ale Verva dokázala korigovat.

I nadále Motor vždy odskočil na dvoubrankový rozdíl a Litvínov pouze snižoval. Rozhodující trefu si připsal do prázdné branky René Vydarený, jelikož šest sekund před koncem se dokázal trefit ještě František Lukeš.

Asi nejočekávanější duel byl ten mezi Kometou Brno a pražskou Spartou. Jihomoravský celek dvakrát vedl o dvě branky, ale náskok neudržel. Dvě minuty před koncem srovnal Michal Řepík a poslal zápas do prodloužení. To rozhodl krásnou brankou Mueller.

Zápas mezi Mladou Boleslaví a Třincem byl přímým bojem o druhé místo. Oceláři sice vedli 2:1, ale nakonec museli vzít za vděk porážce 2:3 a Středočeši se tak posunuli právě před svého soupeře.

Překvapil Zlín, který si na vlastním ledě poradil s Libercem 4:3 po nájezdech a Mountfield vyloupil indiánskou osadu v Plzni výsledkem 4:1. Uspěla i Olomouv ve Vítkovicích a Pardubice v Karlových Varech.

Úterní zápasy Tipsport extraligy:

PSG Berani Zlín - Bílí Tygři Liberec 4:3 s.n. (1:0, 0:1, 2:2 - 0:0)
Branky: 16. Fořt (Nosek), 49. M. Novotný (Fryšara), 53. Nosek, rozh. náj. Okál – 31. Gríger (Průžek), 46. Kolmann (Birner), 59. Bulíř (J. Vlach, Birner).

HC Škoda Plzeň - Mountfield HK 1:4 (0:2, 0:2, 1:0)
Branky: 47. Suchý (Straka, Eberle) – 4. Smoleňák (V. Růžička, Orsava), 11. Blain (Kelly Klíma), 26. M. Zachar (Koukal), 37. Blain (Lev, Orsava).

Madeta Motor České Budějovice - HC VERVA Litvínov 4:3 (1:0, 2:1, 1:2)
Branky: 5. R. Přikryl (Pýcha), 24. Prokeš (Jonák), 32. Allen (Karabáček), 60. Vydarený – 28. P. Zdráhal (Irving), 54. Fronk (V. Hübl), 60. F. Lukeš (Demel).

HC Vítkovice Ridera - HC Olomouc 1:2 (0:1, 1:1, 0:0)
Branky: 31. Werbik (Dočekal, Fridrich) – 14. V. Tomeček (Ostřížek), 32. Dujsík (Tomajko, Gřeš).

BK Mladá Boleslav - HC Oceláři Třinec 3:2 (2:2, 1:0, 0:0)
Branky: 11. Flynn (Najman, Hrbas), 20. Pláněk (Šťastný), 35. Najman (Claireaux, Cienciala) – 11. O. Kovařčík (M. Kovařčík, Dravecký), 13. Martin Růžička (P. Vrána, Hrňa).

HC Energie Karlovy Vary - HC Dynamo Pardubice 4:5 (1:2, 1:2, 2:1)
Branky: 8. Černoch (Kohout, Koblasa), 35. T. Mikúš (O. Beránek), 44. Vondráček (M. Rohan), 51. T. Mikúš (Pulpán, Zábranský) – 6. Mandát (R. Kousal, Nakládal), 17. Ďaloga (R. Kousal, Vála), 25. Ďaloga (Poulíček, Blümel), 36. Camara (O. Roman), 58. O. Roman (Blümel).

HC Kometa Brno - HC Sparta Praha 4:3 pr. (1:0, 0:0, 2:3 - 1:0)
Branky: 20. Klepiš (Zaťovič, Mueller), 45. P. Holík (Zámorský, Mueller), 49. Klepiš (O. Němec, F. Král), 61. Mueller (P. Holík) – 46. Dvořáček (Sukeľ, Piskáček), 50. Košťálek (Pech, Buchtele), 58. Řepík (Horák, Němeček).

Podívejte na poslední změny v extraligových kádrech!