18X mistr ČR

Motokrosový jezdec Michek: Po úspěchu na Dakaru vyhlíží nové cíle

Martin Michek - motokrosový jezdec
Zdroj: Archiv / Martin Michek
Martin Michek - motokrosový jezdec
Téma:

Uznávaný motokrosař Martin Michek nedávno oslavil velký úspěch, když v závodě Rallye Dakar obsadil 10. příčku ve své kategorii. Vyrovnal tak český rekord z roku 1998 a nyní se připravuje na vstup do nové motokrosové sezóny, která již brzy odstartuje. Jeho cílem je boj o nejvyšší příčky. "Je to něco, co dělám celý život, takže se snažím k tomu přistupovat zodpovědně a dávat tomu tu plnou razanci,“ uvedl Michek.

Michek, který vloni zkolaboval během motokrosového závodu v Dalečíně, se potýkal s velmi vážným onemocněním, kdy mu dokonce hrozila transplantace jater. Nad zákeřnou chorobou nakonec zvítězil a nyní se může znovu plnohodnotně účastnit nejtěžších závodů světa.V tom ho utvrdil i obdivuhodný výsledek v letošním Rallye Dakar, kde závodil za tým Orion – Moto Racing Group. Závodník se umístil na celkovém 10. místě. "Po dlouhých 23 letech jsme se zapsali do historie motocyklového sportu na Dakaru. Hodnotím to jako něco úžasného a hrozně moc se těším na další ročník,“ řekl.


VIDEO: Michek o boj nejen v sedle motorky promluvil  po návratu z Dakaru:
Aktuálně se jezdec připravuje na start české motokrosové sezóny, kterou pojede již podruhé za HT Group Racing Team. Doposud se Michek stal 18× mistrem ČR v motokrosu, je také dvojnásobným vicemistrem světa ve třídě MX3 a čtyřnásobným mistrem Evropy v motokrosu.


Na úspěšnou motokrosovou sezónu pomýšlí i letos. "Chtěl bych vždycky bojovat o ty nejvyšší příčky,“ uvedl. Také by se rád zúčastnil závodu mezinárodního mistrovství ČR v nejprestižnější třídě MX1.

Nyní již plánuje přípravné závody završené Dakarem 2022. Kromě toho má za cíl dojet i Světový pohár v Baje, kde se v prvním závodě radoval z celkového 2. místa. "Ten pocit toho, že člověk si jde za svým snem a chce něco dokázat, to je ten můj motor,“ svěřil se.


A proč se Michkovi říká Zoro? Přezdívka vznikla na jednom z prvních závodů rallye. "Byl jsem hrozně zmatený, jednoho jezdce jsem na trati potkal dokonce třikrát! Vždycky jsem tam k němu přilítnul, vyřešil navigační záležitost a zase odlítnul. On jenom nevěřícně kroutil hlavou. Po závodě mi přišel říct, že jsem byl jako Zoro v poušti,“ vysvětlil Michek.

 

VOYO

Sledujte Nova Sport ve Full HD na Voyo.cz

TN.cz

TV program

NOVA Sport1 NOVA Sport2
 • Nova Sport 1

  • Ranní sportovní noviny

   09:00 09:05
   09:05

   Fotbal: Atlanta United FC - Philadelphia Union

   11:00

   Ranní sportovní noviny

   11:05

   NHL: Vegas Golden Knights - Montreal Canadiens

   12:45

   T - Mobile Česká Enduro Serie - Klínovec

   13:00

   Polední sportovní noviny

 • Nova Sport 2

  • ATP Tour 250: Mallorca Championships

   09:00 10:40
   10:40

   Fotbal: Ligue 1 - Nejlepší zákroky sezony (4)

   10:50

   Kolo pro život - Orlík

   11:00

   NBA: Phoenix Suns - Los Angeles Clippers

   13:00

   Fotbal: New York Red Bulls - Nashville SC

   14:45

   Major League Soccer Highlights (8)

Celý program