VC Aragonie

Salač dojel na bodech, Lowes potřetí první! V MotoGP kraloval Morbidelli

Richard Wagner
25.10. 2020 15:15

Druhý závodní víkend na okruhu MotorLand Aragon ve španělském Teruelu přinesl Filipovi Salačovi třinácté místo ve třídě Moto3. V královské kubatuře MotoGP pak kraloval Ital Franco Morbidelli, v Moto2 znovu uspěl Brit Sam Lowes.

Velká cena Aragonie přinesla v kategorii motocyklů třídy Moto3 800. vítězství Hondy. V samotném závěru totiž strhl triumf na svou stranu devatenáctiletý Španel Jaume Masia.

Na čele se nakonec strhl obrovský boj a Arenas, který najel jako první do posledného sektoru nakonec skončil až čtvrtý. Na slip streamu jej kromě vzpoměnutého Masii předjeli ještě dva Japonci. Druhý dojel Ajumu Sasaki, pro kterého to je premiérové pódium a podruhé v kariéře stanul na stupních vítězů i třetí Kaito Toba.

Podívejte se na finiš třídy Moto3, ve kterém Arenas přišel o triumf:

Při nájezdu do posledního kola se zdálo, že Filip Salač znovu dojede mimo bodované pozice. Nakonec mu ale pomohl hromadný pád a dojel na 13. místě. Vedení v celkovém žebříčku udržel Arenas.

Našení vítěze kvalifikace královské třídy MotoGP Takaaki Nakagamiho pohaslo již v prvním kole, kdy musel odstoupit po kolizi s Millerem a Binderem.

Co se týče průběhu, tak to nebylo až tak velké drama, jako v případě Moto3. Startovní pole bylo poměrně roztažené a Franco Morbidelli téměř němel nikoho, kdo by jej měl šanci dotáhnout. Do cíle se nakonec podívalo jen 15 jezdců. Vedení v žebříčku udržel Joan Mir, který se ze čtvrté řady probojoval až na třetí příčku. Druhý dojel jeho španělský krajan Álex Rins.

Ve třídě Moto2 se naprosto skvěle zapsal Brit Sam Lowes, který vyhrál potřetí v řadě. A to navíc naprosto suverénním způsobem. Všem ujel a nedal zbytku startovního pole vůbec žádnou šanci.

Loews se tak dostal do čela celkového pořadí, kde jen těsně střídá Eneu Bastianniniho, který nakonec skončil třetí. Na druhé příčce prosvištěl cílem Fabio Di Giannantonio.

5. Jorge Navarro (Šp./Speed Up) +13.006

Všechny závody, kvalifikace i tréninky v rámci programu MotoGP můžete sledovat živě na Nova Sport a Voyo.