tradiční akce

MotoGP v Brně zařídím, naznačil hejtman! Dostal podporu od Babiše

MotoGP v Brně
Zdroj: Profimedia
Tomáš Rambousek
Tomáš Rambousek
3.6. 2020 20:50
Téma:

Sezona mistrovství světa silničních motocyklů MotoGP by se opravdu měla restartovat v Brně. Naznačil to ve středu hejtman Jihomoravského kraje Bohumil Šimek ve svém prohlášení zaslaném médiím. Na čtvrteční ráno pak také svolal krátký brífink.

Zatímco v Austrálii, Velké Británii či Japonsku podnik MotoGP už kvůli koronavirové pandemii odpískali, v Evropě by se mohlo začít závodit. A restart by mohl nastat na začátku srpna v Brně. Závod by se ale měl jet bez diváků.

 

„V posledních dvou měsících se mi podařilo uzavřít křehké dohody se společností Dorna Sports, která byla ochotna udělat výrazné ústupky z původně stanovené výše zalistovacího poplatku a nad rámec nabídla exkluzivní podmínky pro prezentaci ČR, Jihomoravského kraje a města Brna v rámci této významné sportovní akce,“ sdělil v tiskové zprávě hejtman.

Hejtman také dodal, že už má předjednanou podporu ze státního sektoru. „O vývoji těchto jednání jsem informoval také představitele státu – premiéra Andreje Babiše a ministryni pro místní rozvoj Kláru Dostálovou. Ze strany státu mi byla přislíbena významná finanční podpora, díky které by mohl Spolek pro MOTO GP ČR Brno dostát všem závazkům tak, aby GP ČR proběhla jak v letošním roce, tak i v roce 2021. Tím bychom také získali prostor pro vyjednávání o pokračování smlouvy pro další ročníky,“ píše Šimek.

Mimo to ale naznačil jisté spory mezi Jihomoravským krajem a městem Brno, které podle jeho slov začalo jednat s představiteli promotérské společnosti na vlastní pěst.

„Z pro mě nepochopitelných důvodů se postoj města Brna ze dne na den změnil a začali jednat samostatně s panem Ezpeletou o zcela jiných podmínkách. Tento jejich postup by mohl zapříčinit ztrátu důvěry a ohrozit samotné konání GP ČR. Velmi mě mrzí, že vedení města takto riskuje možný krach těchto jednání, kdy reálně může nastat ta nejhorší varianta, že se letošní GP ČR neuskuteční,“ sdělil Šimek.


Jasněji by mělo být po čtvrtečním ranním mítinku.

TN.cz

TV program

NOVA Sport1 NOVA Sport2
 • Nova Sport 1

  • Fotbal: AC Sparta Praha B - FK Dukla Praha

   10:25 12:30
   12:30

   Winter Games NZ - Obsidian Big Air

   13:00

   Florbal: Oilers - Tiikerit

   14:45

   Sokolský běh republiky

   15:00

   NHL: Arizona Coyotes - Vegas Golden Knights

   16:45

   Fotbal: FC Spartak Trnava - MFK Skalica

 • Nova Sport 2

  • NHL: Arizona Coyotes - Vegas Golden Knights

   10:45 12:25
   12:25

   Magazín NBA Action (5)

   12:50

   NBA - akce měsíce

   12:55

   Fotbal: FK Ústí nad Labem - SK Slavia Praha B

   14:35

   Evropská liga - podzim 2020

   15:30

   Czech rally 2020 (7)

Celý program