Velká cena ČR

MotoGP v Brně! Bez lidí a také bez problémů, až na koronavirus

Téma:

Na brněnském Masarykově okruhu skončila Velká cena České republiky silničních motorek. Poprvé bez lidí a téměř bez problémů. Navzdory přísným bezpečnostním opatřením se ale přímo na okruhu objevila nákaza koronavirem.

Strach z koronaviru odsoudil 200 tisíc fandů motocyklového sportu k tomu, aby zůstali doma a kraj i město zaplatili 26 milionů za závod duchů. Přesto se nemoc na okruhu objevila. Nakažený je jeden z členů týmu pořadatelské společnosti Dorna

 


"Po pozitivním výsledku, který dorazil brzy v sobotu, byla osoba okamžitě informována a izolována ve svém hotelu. Neměla žádné příznaky,"
stojí v prohlášení společnosti Dorna.

 


I kontrolní test byl pozitivní. Všichni lidé, kteří s nakaženým přišli do styku jsou proto také v izolaci. Jde ale zřejmě o největší komplikaci letošního ročníku.

 

 

"V uplynulých letech jsme vyjížděli i k několika desítkám případů za víkend. Souviselo to například s úžehy, nadměrném požití návykových látek nebo s různými potyčkami a šarvátkámi," vyjmenovává mluvčí jihomoravské záchranné služby Michaela Bothová.

 

 

Letos záchranáři ošetřovali převážně jen lehká zranění několika jezdců. Hrstka skalních fanoušků, která sledovala závod v lesíku u trati nedělala problémy ani policii.

 

 

 

Běžně přitom policejní hlídky kontrolovaly tisíce aut na odstavných parkovištích, řešily krádeže, ztracené věci i lidi a rvačky v kempech.

 

 

Zatímco v minulých letech dělaly hlídky dopravních policistů všechno proto, aby i přes nápor fanoušků zachovaly průjezdnou dálnici D1, letos ji záměrně uzavřely a počíhaly si na auto, které převáželo elektrokola ukradená v Praze

 


"Podle informace z gps modulu jsme měli zaměřen pohyb a přibližný výskyt vozidla, ve kterém ta kola měla být," oznámil mluvčí Policie ČR Pavel Šváb.

 

 

V jednom z kontrolovaných aut pak policie ukradená kola za 140 tisíc skutečna objevila. Cizince, kteří v autě cestovali, zadržela a kriminalisté teď prošetřují jejich role v případu.

 

 

VOYO

Sledujte Nova Sport ve Full HD na Voyo.cz

Věra Müllerová TN.cz

TV program

NOVA Sport1 NOVA Sport2
 • Nova Sport 1

  • Ranní sportovní noviny

   09:00 09:05
   09:05

   NHL: Tampa Bay Lightning - New York Islanders

   11:00

   Ranní sportovní noviny

   11:05

   Házená: TSV GWD Minden - THW Kiel

   12:30

   FIA Karting Championship 2021 (2)

   13:00

   Polední sportovní noviny

 • Nova Sport 2

  • Fotbal: Sporting Kansas City - Austin FC

   09:00 10:45
   10:45

   Kolo pro život - Orlík

   11:00

   Fotbal: Ligue 1 - Ohlédnutí za sezonou

   12:00

   Parkurová Global Champions - Valkenswaard Sestřih z průběhu 4. mítinku světové série v parkurovém skákání z Valkenswaardu

   13:00

   Tipsport Premier League 2021

   15:30

   Sportovní originály - 180 s Williamem O’Connorem Exkluzivní rozhovor s jedním z nejlepších šipkařů planety

Celý program