ligue 1

Monako ve šlágru kola vyhrálo nad PSG, Montpellier má tři výhry v řadě

Aktualizováno 23:04
21.2. 2021 15:23

Šlágr kola francouzské nejvyšší soutěže vyhrálo překvapivě Monako, které si v Paříži vyšláplo na PSG. První nedělní zápas Ligue 1 ovládl domácí Montpellier proti Rennes a dotáhl se v tabulce na svého soupeře.

Pařížané v úterý porazili Barcelonu v Lize mistrů, ale v domácí soutěži jim to drhne. Patří jim až třetí místo Ligue 1, jelikož ve šlágru kola doma podlehli Monaku.

Skóre zápasu otevřel již v šesté minutě Diop. Hráči PSG většinu času měli míč ve svém držení, ale bránu hostů se jim nedařilo ohrozit. V druhém poločase to Monaku trvalo opět šest minut a znovu rozvlnilo síť brankáře Navase, autorem gólu byl chilský stoper Maripan.

Pařížané za celý zápas vyslali jedinou ránu na branku soupeře a po velké výhře z Ligy mistrů se musí smířit s ligovou prohrou 0:2. PSG patří s 54 body v tabulce třetí místo. Monako se svému soupeři přiblížilo, bodů už má 52. Ligu vede Lille s 58 body a druhý Lyon jich má 55.

Montpellier ukázal, že držení míče nemusí být ve fotbale rozhodující faktor. Domácí měli míč na svých kopačkách pouze 35 % hracího času, ale přesto byli nebezpečnější.

Už v 17. minutě šel celek z jihu Francie do vedení. Po standardní situaci se dostal ke střele Mavididi a poslal míč pod břevno do brány. Stejný hráč předvedl o deset minut později nádhernou individuální akci, po které znovu skóroval.

Po přestávce mohl na 3:0 zvýšit Teji Savanier ale prožil hrůznou pětiminutovku. Nejprve pohrdnul penaltou, kterou poslal nad břevno a následně utrpěl zranění, po kterém musel střídat.

Hosté snížili zásluhou Guirassyho a udělali za závěru ještě pořádné drama, ale na srovnání už se nezmohli. Rennes patří osmé místo Ligue 1, ale nevyhrálo již pátý ligový zápas v řadě. Naopak Montpellier vyhrál potřetí za sebou a dotáhl se bodově na svého soupeře, v tabulce mu patří devátá pozice.

Lorient - Lille 1:4 (1:2)
Branky: 23. Hergault - 21. Gravillon (vl.), 38. Fonte, 59. Ikone, 90+1. Bradarič

PSG - Monako 0:2 (0:1)
Branky: 6. Diop, 51. Maripan