Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

tenis vše je vidět na videu

Moment, který rozhodl?! Serena si podvrtla kotník a pak to přišlo

Tenistka Karolína Plíšková se raduje z postupu do semifinále Australian Open, když dokázala ve čtvrtfinále otočit zápas proti Sereně Williamsové. Klíčový moment přišel ve chvíli, kdy si Američanka podvrtla kotník a následně ztratila první mečbol.

S Plíškovou to  vypadalo hodně bledě, když Williamsová v rozhodujícím setu vedla už 5:1. Nikdo by si v tu chvíli na českou tenistku asi nevsadil, jenže pak to přišlo.

Serena si při dobíhání míčku podvrtla kotník a místo toho, aby si vzala pauzu na ošetření, pokračovala ve hře a ztratila!

 

"Ve třetím setu jsem neměla moc šancí, mentálně jsem byla trochu dole. Ale byla jsem na téhle straně kurtu, která byla pro mě výhodnější, tak jsem si prostě řekla, že zkusím udělat game na 5:2 a třeba přijdou nějaké další šance," popisovala Plíšková své myšlenky.

14

GALERIE: Karolína Plíšková porazila S. Williamsovou

Zdroj: Profimedia

Karolína Plíšková

Hodnocení:

Že by za obratem stál právě zmiňovaný kotník Serena popřela, ale faktem je, že po zranění udělala dvojchybu a Plíšková zavelela k obratu.

 

"Můj kotník se zdá být v pořádku. Nesnáším, když si musím volat na kurtu doktora, abych byla upřímná. A v ten okamžik se mi nezdálo, že bych to potřebovala. Nepřipadalo mi to závažné, a tak jsem pokračovala dál," prozradila Serena po zápase a nehledala výmluvy.

 

Ať už to bylo jakkoliv, šestadvacetiletá Plíšková dokázala zápas otočit a nakonec se radovala z postupu do semifinále, kde se střetne s loňskou vítězkou US Open Naomi Ósakaovou z Japonska.

mm TN.cz

TV program NOVA Sport1NOVA Sport2

 • Nova Sport 1

  • 17:05 18:50

   Fotbal: AS Monaco - Amiens SC

   18:50

   NHL News

   19:05

   Fotbal: Olympique Lyon - SM Caen

   20:50

   Element (387)

   21:00

   Večerní Sportovní noviny

   21:05

   NHL: San Jose Sharks - St. Louis Blues

 • Nova Sport 2

  • 18:35 19:00

   Total Fight - Snowboard Slopestyle

   19:00

   NBA: Portland Trail Blazers - Golden State Warriors

   21:05

   Fotbal: Orlando City SC - FC Cincinnati

   23:05

   RunTour – Brno

   23:15

   Fotbal: New York Red Bulls - Atlanta United FC

   01:05

   NBA: Toronto Raptors - Milwaukee Bucks

Celý Program