fotbal Výsledky čtvrtfinále

MOL Cup: Boleslav postoupila přes Baník, dál jde i Zlín

Mladá Boleslav

Fotbalisté Ostravy prohráli ve čtvrtfinále domácího poháru v Mladé Boleslavi po penaltách 4:5 a nevyšla jim tak soutěžní premiéra pod trenérem Bohumilem Páníkem. V poháru i končí Hradec Králové, který vstupenku do semifinále přepustil po prohře 0:2 Zlínu.

V normální hrací době i po prodloužení skončil zápas Boleslavi s Baníkem 1:1. Domácí od osmé minuty hráli bez vyloučeného Golgola Mebrahtua a od 62. minuty prohrávali po trefě Roberta Hrubého. Za tři minuty ale srovnal Tomáš Přikryl a v 73. minutě šli i hosté do deseti po červené kartě gólmana Viktora Budinského. V penaltovém rozstřelu zaváhal pouze Tomáš Poznar....

"Pro nás nejhorší scénář. Až do prodloužení, sebere nám to síly, za dva dny máme ligu, navíc jsme nepostoupili. Ale vše zlé je na něco dobré a budeme mít víc času na koncentraci na ligu," řekl novinářům smutný Páník.

Boleslav doprovodil do semifinále Zlín, který tak nadále může snít o obhajobě triumfu v české pohárové soutěži. Ve středečním čtvrtfinále zvítězil 2:0 na hřišti druholigového Hradce Králové po gólech Miloše Kopečného a Daniela Holzera a napravil tak nepovedený vstup do jarní části ligy. Navíc poprvé uspěl pod novým trenérem Vlastimilem Petrželou.

"Nehoníme dva zajíce. Spíše jsem se trošku obával, abychom neměli problémy se záchranou. Teď jsme ale v semifinále a bude to zajímavé. V semifinále bych jako slávista nechtěl Slavii," usmál se trenérský svéráz.

Právě Slavia postoupila spolu s Jabloncem do semifinále už před týdnem.