stanley cup sedmý zápas

Mohl to být nejhezčí den v životě, hlesl Krejčí. Slzy ho přemohly

Zdroj: Nova Sport

David Krejčí už jednou Stanley Cup vyhrál. V roce 2011 byl u triumfu Bostonu v sedmizápasové sérii s Vancouverem. Letos ale „medvědům“ sedmý zápas nevyšel a český centr přiznal, že prožil nejhorší porážku své kariéry.

„Tohle je nejhorší porážka v kariéře. Bohužel nebyli jsme ve finále pár let. Když jsme v roce 2013 prohráli finále, tak z toho mám někdy ještě noční můry. A teď pár let potom, přijde porážka v 7. zápase. To bude hodně dlouho bolet,“ vyprávěl rodák ze Šternberka po zdrcující prohře 1:4 v kabině týmu.

„Mohl to být nejhezčí den v životě. Bohužel, teď je to ten nejhorší,“ hlesl David Krejčí.


Finálovou sérii Stanley Cupu už si český hokejista prožil třikrát a dává jí také nejvyšší možný kredit. „Podle mě je to trofej, kterou je nejtěžší vyhrát ve sportu vůbec, ale to ať si každý ohodnotí jak chce,“ dodal.I proto bylo jeho zklamání obrovské. „Hodně mě to mrzí i za kluky, kteří byli ve finále poprvé. A také Torey Krug, bylo to jeho druhé finále a obě jsme prohráli. Je to výborný kluk, moc jsem mu to přál. Bohužel, budeme se s tím muset naučit žít, tyhle porážky jsou moc těžký,“ říká Krejčí.


Sám měl v utkání několik velkých příležitostí, jenže ztroskotal na zákrocích skvěle chytajícího Jordana Binnigtona: „Bylo tam hodně šancí, i já jsem tam měl jednu velikou. Myslím, že kdybychom dali jeden-dva góly, tak věřím, že bychom si to pak pohlídali. Jenže nějak to tam prostě nespadlo, bohužel.“Ač už Krejčímu bylo 33 let, stále ještě vzpomněl na dávné sny. „Hraješ si jako malej kluk venku na hřišti, na zápas sedm a jsou to srandičky. Ale my dneska měli tu možnost takový sen prožít a aby se stal realitou. Bohužel to nevyšlo…“

ram, zma TN.cz

TV program NOVA Sport1NOVA Sport2

 • Nova Sport 1

  • 15:00 16:15

   Moto GP - VC Katalánska (závod Moto GP)

   16:15

   Filip Řeháček – MS Moto 3 Valencie

   16:30

   MS v kuželkách 2019

   17:00

   FK Jablonec - FC Astana

   18:45

   RunTour – Ostrava

   19:00

   Odpolední Sportovní noviny

 • Nova Sport 2

  • 14:50 15:15

   UFC Connected (3)

   15:15

   UFC Connected (4)

   15:45

   Ultra Pirineu - Trailrunning

   16:10

   Czech rally - WRC Portugalsko Speciál

   16:35

   Rychlá kola (6)

   17:05

   Off-road Maraton (3)

Celý Program