Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

nova sport play-off

Čekáme, až někomu zlomí vaz? Legendu NHL naštval tenhle faul!

Nechutné! Ať už si nezahraje! Tvrdými slovy nešetřila legenda NHL Jeremy Roenick. A pálil dokonce "do vlastních řad". Terčem jeho kritiky je útočník Philadelphie Pierre-Edouard Bellemare. Ten v zápase proti Washingtonu nevybíravým zákrokem sejmul Orlova.

Běžela třiapadesátá minuta třetího vzájemného utkání mezi Philadelphií a Washingtonem. Capitals vedli už o tři branky, takže bylo o vítězi takřka rozhodnuto. Přesto se Flyers snažili zápas ještě zdramatizovat. Jeden z Letců to však poněkud přehnal s důrazem.

 

Bellemare se hnal za pukem, ke kterému měl ale blíž ruský bek. Toho se francouzskému útočníkovi podařilo z cesty odstranit, ovšem za cenu hodně nevybíravého zákroku. Orlova zezadu naremploval a čtyřiadvacetiletý obránce letěl hlavou přímo na mantinel.

Bellemare se sice rodákovi z Novokuzněcku, který zůstal otřesen ležet na zemi, hned omlouval, to už ale v místě zákroku vypukla hromadná bitka, do níž se zapojil i řízný bek Flyers Radko Gudas. Tu rozhodčí vyřešili osobními tresty pro Whita a právě Gudase. Faul na Orlova si snad naštěstí nevyžádl vážnější zranění, Rus se na poslední minuty dokonce vrátil na led.

 

Bellemare za svůj počin vyfasoval flastr na pět minut a do konce utkání. Po mnohem větším potrestání však volá Jeremy Roenick. Dnes šestačtyřicetiletého hokejistu, který kromě Chicaga a dalších tří klubů NHL působil během své jednadvacetileté kariéry v nejslavnější hokejové soutěži světa v letech 2001 až 2004 právě ve Philadelphii, rozpálil Bellemarův zákrok doběla. "Tohle mě znechutilo do nejvyšší míry! Vždyť mu mohl zlomit vaz, bylo to naprosto neomluvitelné!" nebere Roenick vůbec v potaz Bellemarovu omluvu. Naopak žádá pro hokejistu tvrdý trest.

"Tohle je nedostatek respektu k bezpečnosti hráče! Doufám, že si v play-off už nezahraje!" vzývá vedení soutěže, aby jednatřicetiletému útočníkovi napařilo trest do konce sezóny.

 

"Říkám to znovu, je to nedostatek respektu! Jednou takhle někdo někomu zlomí vaz a pak teprve dojde ke změnám..." obává se Roenick nejhoršího.
 

msl TN.cz

TV program NOVA Sport1NOVA Sport2

 • Nova Sport 1

  • 01:00 02:45

   Mistrovství světa SKIF 2019

   09:00

   Sportovní noviny

   09:05

   FIVB Beach Volleyball – Espinho

   10:50

   KITE LIFE (1)

   11:00

   Ranní Sportovní noviny

   11:05

   Wild and Young - Kayak Portrait Adiran Mattern

 • Nova Sport 2

  • 01:30 03:15

   Fotbal: Toronto FC - Houston Dynamo

   09:00

   World Matchplay Darts 2019

   11:30

   World of Freesport Special: Best of Climbing

   12:00

   Fotbal: Ligue 1 - Ohlédnutí za sezonou

   13:00

   UFC Fight Night: Dos Anjos vs. Edwards

   15:00

   Mistrovství světa SKIF 2019

Celý Program