nova sport play-off

Čekáme, až někomu zlomí vaz? Legendu NHL naštval tenhle faul!

Zdroj: NHL media

Nechutné! Ať už si nezahraje! Tvrdými slovy nešetřila legenda NHL Jeremy Roenick. A pálil dokonce "do vlastních řad". Terčem jeho kritiky je útočník Philadelphie Pierre-Edouard Bellemare. Ten v zápase proti Washingtonu nevybíravým zákrokem sejmul Orlova.

Běžela třiapadesátá minuta třetího vzájemného utkání mezi Philadelphií a Washingtonem. Capitals vedli už o tři branky, takže bylo o vítězi takřka rozhodnuto. Přesto se Flyers snažili zápas ještě zdramatizovat. Jeden z Letců to však poněkud přehnal s důrazem.

 

Bellemare se hnal za pukem, ke kterému měl ale blíž ruský bek. Toho se francouzskému útočníkovi podařilo z cesty odstranit, ovšem za cenu hodně nevybíravého zákroku. Orlova zezadu naremploval a čtyřiadvacetiletý obránce letěl hlavou přímo na mantinel.

Bellemare se sice rodákovi z Novokuzněcku, který zůstal otřesen ležet na zemi, hned omlouval, to už ale v místě zákroku vypukla hromadná bitka, do níž se zapojil i řízný bek Flyers Radko Gudas. Tu rozhodčí vyřešili osobními tresty pro Whita a právě Gudase. Faul na Orlova si snad naštěstí nevyžádl vážnější zranění, Rus se na poslední minuty dokonce vrátil na led.

 

Bellemare za svůj počin vyfasoval flastr na pět minut a do konce utkání. Po mnohem větším potrestání však volá Jeremy Roenick. Dnes šestačtyřicetiletého hokejistu, který kromě Chicaga a dalších tří klubů NHL působil během své jednadvacetileté kariéry v nejslavnější hokejové soutěži světa v letech 2001 až 2004 právě ve Philadelphii, rozpálil Bellemarův zákrok doběla. "Tohle mě znechutilo do nejvyšší míry! Vždyť mu mohl zlomit vaz, bylo to naprosto neomluvitelné!" nebere Roenick vůbec v potaz Bellemarovu omluvu. Naopak žádá pro hokejistu tvrdý trest.

"Tohle je nedostatek respektu k bezpečnosti hráče! Doufám, že si v play-off už nezahraje!" vzývá vedení soutěže, aby jednatřicetiletému útočníkovi napařilo trest do konce sezóny.

 

"Říkám to znovu, je to nedostatek respektu! Jednou takhle někdo někomu zlomí vaz a pak teprve dojde ke změnám..." obává se Roenick nejhoršího.
 

msl TN.cz

TV program NOVA Sport1NOVA Sport2

 • Nova Sport 1

  • 04:00 04:35

   Barcelona Spartan Race

   04:35

   Fotbal: Los Angeles Football Club - Montreal Impact

   09:00

   Sportovní noviny

   09:05

   FIVB Beach Volleyball – JinJiang

   11:15

   Sportovní noviny

   11:20

   Fotbal: Los Angeles Football Club - Montreal Impact

 • Nova Sport 2

  • 03:05 04:30

   Házená: SC Magdeburg - VfL Gummersbach

   09:00

   Házená: TVB 1898 Stuttgart - SG Flensburg - Handewitt

   10:30

   RunTour – Brno

   10:40

   Magazín NBA Action (34)

   11:05

   Premier League Darts 2019

   13:30

   UFC Unleashed (5)

Celý Program