nova sport play-off

Čekáme, až někomu zlomí vaz? Legendu NHL naštval tenhle faul!

Nechutné! Ať už si nezahraje! Tvrdými slovy nešetřila legenda NHL Jeremy Roenick. A pálil dokonce "do vlastních řad". Terčem jeho kritiky je útočník Philadelphie Pierre-Edouard Bellemare. Ten v zápase proti Washingtonu nevybíravým zákrokem sejmul Orlova.

Běžela třiapadesátá minuta třetího vzájemného utkání mezi Philadelphií a Washingtonem. Capitals vedli už o tři branky, takže bylo o vítězi takřka rozhodnuto. Přesto se Flyers snažili zápas ještě zdramatizovat. Jeden z Letců to však poněkud přehnal s důrazem.

 

Bellemare se hnal za pukem, ke kterému měl ale blíž ruský bek. Toho se francouzskému útočníkovi podařilo z cesty odstranit, ovšem za cenu hodně nevybíravého zákroku. Orlova zezadu naremploval a čtyřiadvacetiletý obránce letěl hlavou přímo na mantinel.

Bellemare se sice rodákovi z Novokuzněcku, který zůstal otřesen ležet na zemi, hned omlouval, to už ale v místě zákroku vypukla hromadná bitka, do níž se zapojil i řízný bek Flyers Radko Gudas. Tu rozhodčí vyřešili osobními tresty pro Whita a právě Gudase. Faul na Orlova si snad naštěstí nevyžádl vážnější zranění, Rus se na poslední minuty dokonce vrátil na led.

 

Bellemare za svůj počin vyfasoval flastr na pět minut a do konce utkání. Po mnohem větším potrestání však volá Jeremy Roenick. Dnes šestačtyřicetiletého hokejistu, který kromě Chicaga a dalších tří klubů NHL působil během své jednadvacetileté kariéry v nejslavnější hokejové soutěži světa v letech 2001 až 2004 právě ve Philadelphii, rozpálil Bellemarův zákrok doběla. "Tohle mě znechutilo do nejvyšší míry! Vždyť mu mohl zlomit vaz, bylo to naprosto neomluvitelné!" nebere Roenick vůbec v potaz Bellemarovu omluvu. Naopak žádá pro hokejistu tvrdý trest.

"Tohle je nedostatek respektu k bezpečnosti hráče! Doufám, že si v play-off už nezahraje!" vzývá vedení soutěže, aby jednatřicetiletému útočníkovi napařilo trest do konce sezóny.

 

"Říkám to znovu, je to nedostatek respektu! Jednou takhle někdo někomu zlomí vaz a pak teprve dojde ke změnám..." obává se Roenick nejhoršího.
 

msl TN.cz

TV program NOVA Sport1NOVA Sport2

 • Nova Sport 1

  • 09:00 09:05

   Ranní sportovní noviny

   09:05

   NHL: Montreal Canadiens - Washington Capitals

   11:00

   Ranní sportovní noviny

   11:05

   Fotbal: Malta Cup - Utkání o bronz

   12:50

   Element (405)

   13:00

   Polední sportovní noviny

 • Nova Sport 2

  • 09:00 10:45

   Fotbal: Malta Cup - Finále

   10:45

   Ligue 1 Highlights (21)

   11:45

   NBA: Vzpomínka na Kobyho Bryanta

   12:00

   Element (405)

   12:15

   UFC Reloaded (10)

   13:00

   Fotbal: Le Havre AC - ES Troyes

Celý Program