Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

nova sport play-off

Čekáme, až někomu zlomí vaz? Legendu NHL naštval tenhle faul!

Nechutné! Ať už si nezahraje! Tvrdými slovy nešetřila legenda NHL Jeremy Roenick. A pálil dokonce "do vlastních řad". Terčem jeho kritiky je útočník Philadelphie Pierre-Edouard Bellemare. Ten v zápase proti Washingtonu nevybíravým zákrokem sejmul Orlova.

Běžela třiapadesátá minuta třetího vzájemného utkání mezi Philadelphií a Washingtonem. Capitals vedli už o tři branky, takže bylo o vítězi takřka rozhodnuto. Přesto se Flyers snažili zápas ještě zdramatizovat. Jeden z Letců to však poněkud přehnal s důrazem.

 

Bellemare se hnal za pukem, ke kterému měl ale blíž ruský bek. Toho se francouzskému útočníkovi podařilo z cesty odstranit, ovšem za cenu hodně nevybíravého zákroku. Orlova zezadu naremploval a čtyřiadvacetiletý obránce letěl hlavou přímo na mantinel.

Bellemare se sice rodákovi z Novokuzněcku, který zůstal otřesen ležet na zemi, hned omlouval, to už ale v místě zákroku vypukla hromadná bitka, do níž se zapojil i řízný bek Flyers Radko Gudas. Tu rozhodčí vyřešili osobními tresty pro Whita a právě Gudase. Faul na Orlova si snad naštěstí nevyžádl vážnější zranění, Rus se na poslední minuty dokonce vrátil na led.

 

Bellemare za svůj počin vyfasoval flastr na pět minut a do konce utkání. Po mnohem větším potrestání však volá Jeremy Roenick. Dnes šestačtyřicetiletého hokejistu, který kromě Chicaga a dalších tří klubů NHL působil během své jednadvacetileté kariéry v nejslavnější hokejové soutěži světa v letech 2001 až 2004 právě ve Philadelphii, rozpálil Bellemarův zákrok doběla. "Tohle mě znechutilo do nejvyšší míry! Vždyť mu mohl zlomit vaz, bylo to naprosto neomluvitelné!" nebere Roenick vůbec v potaz Bellemarovu omluvu. Naopak žádá pro hokejistu tvrdý trest.

"Tohle je nedostatek respektu k bezpečnosti hráče! Doufám, že si v play-off už nezahraje!" vzývá vedení soutěže, aby jednatřicetiletému útočníkovi napařilo trest do konce sezóny.

 

"Říkám to znovu, je to nedostatek respektu! Jednou takhle někdo někomu zlomí vaz a pak teprve dojde ke změnám..." obává se Roenick nejhoršího.
 

msl TN.cz

TV program NOVA Sport1NOVA Sport2

 • Nova Sport 1

  • 01:15 03:00

   Fotbal: Chicago Fire - FC Dallas

   09:00

   Sportovní noviny

   09:05

   Fotbal: Philadelphia Union - Los Angeles Football Club

   10:45

   Cyklomagazín (4)

   11:00

   Ranní Sportovní noviny

   11:05

   Evropská liga 2019

 • Nova Sport 2

  • 01:35 03:00

   Házená: TSV Hannover-Burgdorf - Bergischer HC

   09:00

   Fotbal: RC Lens - LB Châteauroux

   10:40

   Ligue 1 Highlights (5)

   11:30

   Truck Racing Magazine (7)

   11:50

   Off-road Maraton (5)

   12:10

   UFC Unleashed (7)

Celý Program