Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

video příběh obrovské vůle

Mohl být invalida. To ale Nestrašil odmítl, už zase dává góly!

Andrej Nestrašil
Zdroj: Profimedia
Andrej Nestrašil

Jsou věci, které těžko chápete. A o to víc je třeba smeknout. Andrej Nestrašil utrpěl v březnu dosti ošklivé zranění. Po nešťastném pádu na hrazení mu praskly dva obratle. Hrozilo, že už nebude chodit. Ale on zaťal zuby a začal bojovat ještě víc. A v noci dal ve slavné NHL opět gól!

Tři měsíce se tenhle český kluk nesměl hýbat. Jenže ani to ho nezlomilo. Jiní by končili s kariérou, děsili se komplikací. Mnoho sportovců skončilo po zranění páteře na vozíku.


 

Když ho Nazim Kadri čistě poslal k mantinelu, dopadl český forvard velmi nepříjemně na mantinel. Sice se svíjel, ale sám vstal a z ledu odjel s týmovými parťáky. Jenže pak přišlo vyšetření a děsivá zpráva.


"Když za vámi chodí doktoři a pořád kontrolují, jestli cítíte nohy, tak znervózníte,"
vyprávěl později o chvílích, kdy se možná rozhodovalo o tom, jak bude vypadat jeho další život. Chyběly milimetry, mohla se poškodit mícha. Andrej Nestrašil dnes mohl být na vozíčku...
Andrej Nestrašil pozdravil fanoušky
Zdroj: Instagram Andrej Nestrašil pozdravil fanoušky

Tři měsíce byl v celotělové ortéze a děkoval dřině, díky které se dostal do zámoří. I proto, jak pevné měl svalstvo, zůstala páteř v pořádku navzdory zlomeninám.

Andrej Nestrašil
Zdroj: Profimedia Andrej Nestrašil

A když lékaři svolili, že zase může trénovat, pustil se Andrej nestrašil do nové dřiny. Ochablé svalstvo po třech měsících nicnedělání dostal během léta zase do perfektního stavu. Trpěl v posilovně, donekonečna běhal schody na Letné. Jinak by neměl šanci uspět. Dokonce se sám hlásil o to, že by rád hrál za Česko na Světovém poháru. Tam ho ale lékaři ještě nepustili.


Sezonu ale opravdu stihl a v dresu Caroliny už odehrál šest utkání. Proti New Jersey pak také skóroval. Sice to nebyl vítězný gól a ničemu nepomohl, neboť Hurricanes prohráli 1:4. Pro Andreje Nestrašila ale i celou NHL to byl však významný moment.

Zpět na ledě je hráč, který vůbec nemusel chodit. Díky svému obrovskému odhodlání se český bojovník vrátil a ukázal všem, že i v těch nejtěžších chvílích je potřeba myslet pozitivně. Nestrašil se možná svým počinem stal jedním z kandidátů na trofej Billa Mastertona, za oddanost a věrnost hokeji. Tu loni dostal Jaromír Jágr.

ram TN.cz

TV program NOVA Sport1NOVA Sport2

 • Nova Sport 1

  • 09:00 09:05

   Sportovní noviny

   09:05

   Fotbal: FC Metz - AS Monaco

   11:00

   Ranní Sportovní noviny

   11:05

   Házená: HSG Nordhorn - Lingen - Bergischer HC

   12:30

   MAXI TIP Poker Tour (13)

   13:00

   Polední Sportovní noviny

 • Nova Sport 2

  • 08:00 13:00

   NZ Darts Masters

   13:00

   Fotbal: AJ Auxerre - EA Guingamp

   14:45

   Czech Open 2019

   15:00

   Cyklomagazín (3)

   15:15

   Fotbal: Stade Rennes - Paris Saint - Germain

   17:00

   MAXI TIP Poker Tour (13)

Celý Program