video příběh obrovské vůle

Mohl být invalida. To ale Nestrašil odmítl, už zase dává góly!

Andrej Nestrašil
Zdroj: Profimedia
Andrej Nestrašil

Jsou věci, které těžko chápete. A o to víc je třeba smeknout. Andrej Nestrašil utrpěl v březnu dosti ošklivé zranění. Po nešťastném pádu na hrazení mu praskly dva obratle. Hrozilo, že už nebude chodit. Ale on zaťal zuby a začal bojovat ještě víc. A v noci dal ve slavné NHL opět gól!

Tři měsíce se tenhle český kluk nesměl hýbat. Jenže ani to ho nezlomilo. Jiní by končili s kariérou, děsili se komplikací. Mnoho sportovců skončilo po zranění páteře na vozíku.


 

Když ho Nazim Kadri čistě poslal k mantinelu, dopadl český forvard velmi nepříjemně na mantinel. Sice se svíjel, ale sám vstal a z ledu odjel s týmovými parťáky. Jenže pak přišlo vyšetření a děsivá zpráva.


"Když za vámi chodí doktoři a pořád kontrolují, jestli cítíte nohy, tak znervózníte,"
vyprávěl později o chvílích, kdy se možná rozhodovalo o tom, jak bude vypadat jeho další život. Chyběly milimetry, mohla se poškodit mícha. Andrej Nestrašil dnes mohl být na vozíčku...
Andrej Nestrašil pozdravil fanoušky
Zdroj: Instagram Andrej Nestrašil pozdravil fanoušky

Tři měsíce byl v celotělové ortéze a děkoval dřině, díky které se dostal do zámoří. I proto, jak pevné měl svalstvo, zůstala páteř v pořádku navzdory zlomeninám.

Andrej Nestrašil
Zdroj: Profimedia Andrej Nestrašil

A když lékaři svolili, že zase může trénovat, pustil se Andrej nestrašil do nové dřiny. Ochablé svalstvo po třech měsících nicnedělání dostal během léta zase do perfektního stavu. Trpěl v posilovně, donekonečna běhal schody na Letné. Jinak by neměl šanci uspět. Dokonce se sám hlásil o to, že by rád hrál za Česko na Světovém poháru. Tam ho ale lékaři ještě nepustili.


Sezonu ale opravdu stihl a v dresu Caroliny už odehrál šest utkání. Proti New Jersey pak také skóroval. Sice to nebyl vítězný gól a ničemu nepomohl, neboť Hurricanes prohráli 1:4. Pro Andreje Nestrašila ale i celou NHL to byl však významný moment.

Zpět na ledě je hráč, který vůbec nemusel chodit. Díky svému obrovskému odhodlání se český bojovník vrátil a ukázal všem, že i v těch nejtěžších chvílích je potřeba myslet pozitivně. Nestrašil se možná svým počinem stal jedním z kandidátů na trofej Billa Mastertona, za oddanost a věrnost hokeji. Tu loni dostal Jaromír Jágr.

ram TN.cz

TV program NOVA Sport1NOVA Sport2

 • Nova Sport 1

  • 17:00 18:45

   FK Jablonec - FC Astana

   18:45

   RunTour – Ostrava

   19:00

   Odpolední Sportovní noviny

   19:05

   MONETA Czech PGA Tour (3)

   20:05

   Frozen Waterfalls - Ice - Kayaking

   20:30

   Tom Belz - Kilimandscharo

 • Nova Sport 2

  • 17:05 17:30

   Off-road Maraton (3)

   17:30

   Truck Racing Magazine (3)

   17:50

   Magazín NBA Action (37)

   18:20

   FIVB Beach Volleyball – Varšava

   20:00

   FIVB Beach Volleyball – Varšava

   21:45

   Filip Řeháček – MS Moto 3 Valencie

Celý Program