Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Je konec To bylo rychlé

Velká sláva a jen jedna cesta. Letadlo Slavie skončilo ve šrotu

Fantastický zápas na Chelsea a poté porážka se Zlínem. Fotbalistům Slavie překvapivá porážka se Zlínem přistřihla křídla a tvrdě dopadli na zem. Jak symbolické. Na zemi totiž skončí i polepené letadlo, které slávisté s velkou slávou představili. To už totiž skončilo ve šrotu. Sešívaní si ho tak moc neužili.

Byla to velká sláva. Slávisté odletěli na zápas do Genku v letadle polepeném klubovým znakem a barvami a přiblížili se evropským velkoklubům. "Když jsme s ČSA řešili náš výjezd do Belgie, dostali jsme nabídku na obrandování letadla, čehož jsme rádi využili. Naše barvy se s ČSA velmi dobře doplňují, takže jsme rádi, že se povedl velmi jednoduchý a vkusný branding,“ těšilo v únoru tiskového mluvčího Slavie Michala Býčka.


„Je to nejen motivační prvek pro hráče, ale jsme rádi, že klub můžeme tímto způsobem velmi dobře reprezentovat," dodal Býček.


Jenže to byl také jediný výlet, který slávisté ve „svém“ letadle absolvovali. Podle serveru zdopravy.cz totiž dvanáct let starý airbus skončí nečekaně brzy ve šrotu. Červenobílé letadlo už má za sebou poslední cestu na letiště St.Athan u velšského Cardiffu, někdy přezdívaného také jako „hřbitov letadel.“
 

Pravdou ale je, že když už Slavia do Genku odlétala, bylo jasné, že její letadlo dlouhá životnost nečeká. Airbus A319 byl už v únoru pouze rezervním letounem a České aerolinie avizovaly, že se budou tohoto typu letadel v průběhu jara zbavovat. Kdyby ne, možná by k dohodě o polepení vůbec nedošlo. 

 

 

hp TN.cz

TV program NOVA Sport1NOVA Sport2

 • Nova Sport 1

  • 09:00 09:05

   Ranní sportovní noviny

   09:05

   NHL: Boston Bruins - Toronto Maple Leafs

   11:00

   Ranní sportovní noviny

   11:05

   Nova Cup 2019 - Mikulov

   11:20

   Off-road Maraton (6)

   11:45

   Truck Racing Magazine (9)

 • Nova Sport 2

  • 04:35 07:05

   NBA: Los Angeles Clippers - Los Angeles Lakers

   09:00

   Basketbal: ERA Nymburk - Gaziantep

   10:40

   RunTour – Praha

   10:50

   Element (398)

   11:00

   MONETA Czech PGA Tour (6)

   12:00

   NBA: Toronto Raptors - New Orleans Pelicans

Celý Program