Co s časem?

MMA zápasníci prozradili, co dělají v karanténě. Jeden čte, druhý hraje hry

David Dvořák, Machmud Muradov, Lucie Pudilová
Zdroj: koláž tn.cz / profimedia
David Dvořák, Machmud Muradov, Lucie Pudilová
David Chmátal
David Chmátal
23.3. 2020 12:45
Téma:
UFC

V České republice panuje výjimečný stav, který se dotýká všech sportovců včetně MMA zápasníků. Přední ikony české scény se televizi Nova podělili o to, jak nakládají s přebytkem volného času a jak zvládají domácí karanténu. Každý má svou cestu.

Kvůli koronaviru byly zrušeny UFC galavečery i eventy v Česko-Slovensku a jinde. Největší domácí organizace OKTAGONMMA musela přesunout svůj turnaj a zápasníci startující pod jejími barvami neví, kdy budou moci nastoupit do klece. Navíc se uzavřely tělocvičny a atleti musí v přípravě pokračovat sami. Avšak většina z nich si z nepříznivé situace snaží odnést to nejlepší a nepropadají panice.
 

Machmud „Mach“ Muradov (24-6) – zápasník organizace UFC

„Snažím se něco dělat doma. Běhám, dělám kliky a dřepy. Taky dělám domácí práce, stihl jsem celou zahradu. Ono to není nic hrozného sedět doma s rodinou. Hlavně nepropadat panice a vše společně zvládneme. Musíme respektovat ostatní, když jdu ven, beru si roušku a i rukavice, protože mám doma těhotnou ženu,“ prozradil Mach, který se má představit v dubnu na UFC 249.
David Dvořák (18-3) – zápasník organizace UFC

„Bohužel teď zažívá těžké časy celý svět. Já mám malou výhodu, že Brazílie nebyla na listu zemí, které podléhají karanténě. Takže si mohu jít alespoň koupit jídlo a podobně. Většinu času trávím doma s přítelkyní, kdy sledujeme filmy, upravujeme byt anebo cvičíme,“ prozradil Dvořák, který se nedávno vrátil z Brazílie, kde úspěšně zvládl premiéru v UFC.

„Začal jsem číst novou knihu Vzhůru na vrchol a snažím si z ní vzít, co nejvíce do budoucí přípravy. Dobrá kniha je skvělá věc. Chci se věnovat i angličtině a všem věcem, které bych normálně nedělal. Všem přeju pevné nervy a hodně zdraví, společně to zvládneme,“ zakončil David svůj komentář pozitivním poselstvím.

 

Patrik Kincl (22-9-1NC) – zápasník organizace KSW

Ubral jsem na jeden trénink denně a zbytek času, mimo venčení psa, se snažím být jen doma. Hraju hry, a ty střídám s úklidem a zbavováním se nepotřebných věcí,“ odpověděl Kincl a svůj komentář podpořil fotografií svého hráčského zázemí. Patrikovi se lepí smůla na rukavice, neboť se mu už podruhé zrušil debut v polské organizaci KSW. Napotřetí to už jistě vyjde!


 

Miloš „Meloun“ Petrášek (11-6) –  zápasník organizace OKTAGONMMA

„Osobně používám vizualizace. Sleduji zápasy mých oblíbenců a techniky, které používají. Co mě osloví, to si zapisuji. Snažím se dodržovat stravu a cvičím doma. Chodím běhat, samozřejmě s rouškou. Je to těžké období, moc obdivuji solidaritu lidí, kteří pomáhají ostatním. Ať už hasiči, policie, doktoři či sestřičky. Velká poklona těmhle skvělým velkým lidem. Být doma je to nejmenší, co můžeme udělat,“ podělil se o pohled na situaci Meloun. Bojovníka čeká další zápas v květnu na Oktagon Prime 5.


 

Viktor Pešta (15-6) –  zápasník organizace OKTAGONMMA

„Přestože mě mrzí, že se mi zrušil květnový zápas, tak jsem rád, že aspoň vím, na čem jsem. Představa, že se v karanténních podmínkách snažím připravovat na zápas, u kterého vlastně ani nevím jestli bude, je ještě o něco horší," uvedla těžká váha, která musela odložit svůj zápas, kvůli nezahojení své zlomené čelisti.

„Co se týče tréninku, snažím se alespoň udržovat v kondici běháním v parku a posilováním s vlastní váhou. Doma se pak hodně věnuju zahálce, koukání do stropu a dlouhým úvahám o nekonečnosti vesmíru. Občas mám pocit, že bych měl nadbytek času využít nějak smysluplně. Naštěstí se mi ten pocit vždy podaří rychle zapudit," dodal Viktor Pešta.Lucie Pudilová (8-6) – po ukončení angažmá v UFC zatím není známá následující organizace

„Snažím se této situaci přizpůsobit, jak to jen jde. Starám se o babičku, přišel čas i na domácí práce, které jsem dlouho kvůli tréninkům odkládala. Ale snažím se i pořád kvalitně trénovat. Poslední den, něž se uzavřeli tělocvičny, jsem si hodila olympijskou činku na záda a odnesla ji domů," prozradila Pudilová, která si během karantény zřidila domací posilovnu.

„Čím zodpovědnější teď všichni budeme, tím dříve se jako národ uzdravíme. Ani při setkávání s rodinou to nepodceňujeme a potkáváme se v rouškách. Mám tři vlastní výroby: modrou, černou a vícebarevnou a ještě si nějaké určitě přidělám. Je důležité být zodpovědný jak k sobě, tak ke svému okolí," nabádá historicky první Češka v UFC. 


 

Michal "Černovous" Martínek (8-1) - zápasník organizace PFL

„Denně přidávám videa, abych inspiroval ostatní sportovce a nadšence k domácímu cvičení. Budu rád, když se připojí i ostatní, neboť se rád přiučím. Důležité je něco pořád dělat. Já jsem v přípravě na zápas, dokud mi PFL neřekne jinak," popsala svou denní náplň nejlepší těžká váha v Česko-Slovensku.

 

 

VOYO

Sledujte Nova Sport ve Full HD na Voyo.cz

DC TN.cz

TV program

NOVA Sport1 NOVA Sport2
 • Nova Sport 1

  • Save Boxing II.

   23:05 00:00
   00:00

   ATP Tour 250: Truist Atlanta Open

   01:45

   WorldSSP - Nizozemsko (2. závod)

   02:35

   WorldSSP300 - Dutch Round (2. závod)

   03:25

   Filip Řeháček: Cesta do MS motocyklů (1)

   09:00

   Ranní sportovní noviny

 • Nova Sport 2

  • ATP Tour 250: Generali Open

   23:45 01:05
   01:05

   ATP Tour 250: Truist Atlanta Open

   02:45

   FIA Karting Championship 2021 (4)

   09:00

   ATP Tour 250: Generali Open

   10:45

   Fotbal: Ligue 1 - Nejlepší góly sezony

   11:00

   Fotbal: Trenčín - Zlaté Moravce

Celý program