Major league soccer

MLS zná prvního finalistu, Zlatanovi přemožitelé padli

Téma:

Finále západní konference fotbalové Major league soccer přineslo krásné góly. Suverénní mistři základní části Los Angeles FC nestačili na domácí půdě na Seattle Sounders a prohráli 1:3.

Fotbalisté z LA předvedli rekordní jízdu základní částí, když získali 72 bodů. Ve čtvrtfinále playoff porazili městské rivaly Galaxy i s hvězdným Zlatanem. Jenže semifinálový duel se soupeřem ze Seattlu nezvládli a jejich cesta tak překvapivě končí před branami finále.

 

Skóre utkání otevřel nádhernou střelou z přímého kopu domácí středopolař Eduard Atuesta. Vedení však domácím dlouho nevydrželo. O pět minut později se prosadil Raul Ruidiaz.

 

Netrvalo to dlouho a Seattle dokonal svůj obrat. Střelu zpoza vápna umístil přesně k tyči Nicolas Lodeiro a gól oslavil přiložením kopačky ke svému uchu. Je to gesto, kterým si připomíná pozápasové telefonáty se svým již zesnulým otcem.

 

V 64. minutě přišel definitivní hřebíček do losangeleské rakve. Obránce domácích Zimmerman špatně hlavou odvrátil dlouhý míš Seattlu a Peruánec Ruidiaz svou druhou brankou v zápase jeho zaváhání potrestal. Parta kolem nejlepšího střelce ligy Carlose Vely se na odpověď již nezmohla, a tak vítězství v západní konferenci mohli slavit fotbalisté ze Seattlu.

Finálovým soupeřem Seattlu bude vítěz utkání Toronto-Atlanta. Tento zápas budete moci sledovat dnes v noci od 01:00 na stanici Nova Sport 2

sup TN.cz

TV program

NOVA Sport1 NOVA Sport2
 • Nova Sport 1

  • MotoGP - VC Teruelu (kvalifikace Moto3)

   09:05 10:00
   10:00

   MotoGP - VC Teruelu (kvalifikace MotoGP)

   11:05

   MotoGP - VC Teruelu (závod Moto3)

   12:45

   MotoGP - VC Teruelu (závod MotoGP)

   14:15

   MotoGP - VC Teruelu (závod Moto2)

   15:35

   NHL – akce měsíce

 • Nova Sport 2

  • Fotbal: Paris Saint - Germain - Dijon FCO

   09:00 10:45
   10:45

   Nova Cup - Mikulov

   11:00

   UFC Unleashed (7)

   11:55

   Sestřih Evropské ligy UEFA (1)

   12:25

   Ligue 1 Preview (8)

   12:55

   Verbier E - Bike Festival

Celý program