nova sport evropská liga

Mladík Pulkrab poslal Spartu do čela, Liberec na Italy nestačil

Hapoel - Sparta
Zdroj: ČTK

Fotbalisté Sparty vyhráli na hřišti Hapoelu Beer Ševa 1:0 díky brance Matěje Pulkraba a usadili se na čele své skupiny Evropské ligy. To Liberci se nedařilo, když před vlastními diváky nestačil na Fiorentinu a prohrál 1:3.

Sparta, kterou už v neděli čeká důležitý ligový duel s obhájcem titulu Plzní, před zápasem řešila rozsáhlou marodku. Kvůli zraněním jí chybělo hned devět hráčů v čele s Rosickým, Váchou, Frýdkem nebo Costou, do sestavy se však poprvé od srpna vrátil Zahustel. Oproti nedělnímu utkání s Jihlavou zůstal jen na lavičce útočník Lafata.

Sparta díky vítězství ani v pátém utkání pod vedením trenéra Holoubka neprohrála a v tabulce Evropské ligy jí po třech kolech patří se šesti body první místo. Beer Ševa zaostává stejně jako Southampton o dva body, poslední Inter Milán ztrácí na letenský celek tři body.

Hapoel Beer Ševa - Sparta Praha 0:1 (0:0)

Branka: 71. Pulkrab

Fotbalisté Liberce prohráli ve 3. kole základní skupiny Evropské ligy po velkých chybách v defenzivě s Fiorentinou 1:3 a výrazně se jim vzdálil postup. Italský celek vedl ve 23. minutě po dvou trefách Nikoly Kaliniče 2:0, v 58. minutě sice snížil Petr Ševčík, ale v 70. minutě rozhodl Khouma Babacar.

Slovan tak má po třech zápasech skupiny jen bod a uzavírá tabulku. Na dvojici PAOK Soluň, Karabach ztrácí tři body a na vedoucí Fiorentinu šest. Právě na půdě italského týmu se Liberec představí za dva týdny. Ze skupiny postoupí dál první dva celky.

Slovan Liberec - ACF Fiorentina 1:3 (0:2)

Branky: 58. Ševčík - 8. a 23. Kalinič, 70. Babacar.