Národní tým

Mladíci ze zámoří dali Říhovi košem, na kemp reprezentace se vykašlali

Miloš Říha
Zdroj: Profimedia
Téma:

Jako trenéra české hokejové reprezentace ho čeká ještě jedno mistrovství světa, mladí reprezentanti se na Miloše Říhu už ale vykašlali. Letní přípravný kemp kouč kvůli dovoleným posunul i o týden dříve, hráči ale přesto nepřijeli.

Miloš Říha má před sebou ještě rok na lavičce reprezentace, už teď ale ví, že dále nebude pokračovat. Svaz mu dal jasně najevo, že po dalším mistrovství světa ho nahradí Filip Pešán.


Český kouč dokonce zvažoval, jestli po tomto kroku předčasně neskončí, nakonec ale u kormidla zůstal a své práci dává opět sto procent. Hráči mu důvěru nevrací. Důkazem už je letní přípravný kemp, na který nedorazilo mnoho hráčů ze zámoří.


„Dělali jsme to o trochu dřív, aby nám hráči neodjeli. Ale jak je vidět, tak to ani nemělo smysl. Bylo to dělané kvůli našim mladým špičkám. Čekali jsme Nečase, Zadinu, Hájka, Zbořila,“ opřel se do mladíků pro web isport.cz.

Například Martin Nečas zvolil místo pocení se na kempu pohodičku na dovolené. Se svou přítelkyní Sallou vyrazil do prosluněných italských Benátek. 

Zobrazit pspvek na Instagramu

Pspvek sdlen Martin Neas (@martinnecas),


„Spousta z nich se omluvila, nebo nedala vědět. Do poslední chvíle jsme čekali, kdy se ozvou. Mrzí mě to. Někteří už odjeli, spousta jich má prý individuální plán a tím kempem bychom jim program narušili. Já si však myslím, že národní mužstvo a příprava s ním je trochu něco jiného,“ mrzelo šedesátiletého trenéra.


V přípravě tak dal šanci i neznámým hráčům, jako je například Lukáš Anděl z Jihlavy. Pro toho je pocta trénovat s těmi nejlepšími. Těžko říct, proč to pocta není i pro hráče ze zámoří. Možná vědí, že Miloši Říhovi už nic nemusí dokazovat, důležitější pro ně bude oslnit Filipa Pešána.

hp TN.cz
 

TV program

NOVA Sport1 NOVA Sport2
 • Nova Sport 1

  • Hokej: NHL - v hlavní roli Češi

   23:00 23:15
   23:15

   Večerní sportovní noviny

   23:20

   Finále Východní konference NHL 2019

   01:10

   NHL: David Pastrňák - český gólostroj

   01:25

   Basketbal: LeBron James - NEJ akce 2015 - 2020

   02:00

   Basketbal: Chris Paul - NEJ akce 2015 - 2020

 • Nova Sport 2

  • UFC: Jorge Masvidal

   22:05 01:55
   01:55

   UFC Reloaded (29)

   03:00

   UFC Fight Night: Woodley vs. Burns

   09:00

   Fotbal: DFB - Pokal Finále 2018: Bayern Mnichov - Eintracht Frankfurt

   10:50

   UFC Reloaded (29)

   11:50

   FIVB Beach Volleyball - Tokio

Celý program