Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Národní tým

Mladíci ze zámoří dali Říhovi košem, na kemp reprezentace se vykašlali

Miloš Říha
Zdroj: Profimedia

Jako trenéra české hokejové reprezentace ho čeká ještě jedno mistrovství světa, mladí reprezentanti se na Miloše Říhu už ale vykašlali. Letní přípravný kemp kouč kvůli dovoleným posunul i o týden dříve, hráči ale přesto nepřijeli.

Miloš Říha má před sebou ještě rok na lavičce reprezentace, už teď ale ví, že dále nebude pokračovat. Svaz mu dal jasně najevo, že po dalším mistrovství světa ho nahradí Filip Pešán.


Český kouč dokonce zvažoval, jestli po tomto kroku předčasně neskončí, nakonec ale u kormidla zůstal a své práci dává opět sto procent. Hráči mu důvěru nevrací. Důkazem už je letní přípravný kemp, na který nedorazilo mnoho hráčů ze zámoří.


„Dělali jsme to o trochu dřív, aby nám hráči neodjeli. Ale jak je vidět, tak to ani nemělo smysl. Bylo to dělané kvůli našim mladým špičkám. Čekali jsme Nečase, Zadinu, Hájka, Zbořila,“ opřel se do mladíků pro web isport.cz.

Například Martin Nečas zvolil místo pocení se na kempu pohodičku na dovolené. Se svou přítelkyní Sallou vyrazil do prosluněných italských Benátek. 

Zobrazit pspvek na Instagramu

Pspvek sdlen Martin Neas (@martinnecas),


„Spousta z nich se omluvila, nebo nedala vědět. Do poslední chvíle jsme čekali, kdy se ozvou. Mrzí mě to. Někteří už odjeli, spousta jich má prý individuální plán a tím kempem bychom jim program narušili. Já si však myslím, že národní mužstvo a příprava s ním je trochu něco jiného,“ mrzelo šedesátiletého trenéra.


V přípravě tak dal šanci i neznámým hráčům, jako je například Lukáš Anděl z Jihlavy. Pro toho je pocta trénovat s těmi nejlepšími. Těžko říct, proč to pocta není i pro hráče ze zámoří. Možná vědí, že Miloši Říhovi už nic nemusí dokazovat, důležitější pro ně bude oslnit Filipa Pešána.

hp TN.cz

TV program NOVA Sport1NOVA Sport2

 • Nova Sport 1

  • 09:00 09:05

   Sportovní noviny

   09:05

   Fotbal: FC Cincinnati - Columbus Crew SC

   11:00

   Ranní Sportovní noviny

   11:05

   Glemmride 2019

   11:30

   Házená: SC DHfK Leipzig - Füchse Berlin

   13:00

   Polední Sportovní noviny

 • Nova Sport 2

  • 09:00 10:45

   Fotbal: Dijon FCO - Girondins Bordeaux

   10:45

   Běhej lesy – Bílá

   11:00

   Nova Cup 2019 – Sahara race

   11:10

   MAXI TIP Poker Tour (13)

   11:35

   UFC Main Event (7)

   12:05

   Rebuy Stars Poker Show - MČR 2019 (1/3)

Celý Program