Australian Open

Mládí zvítězilo nad zkušeností! Triumf v Austrálii slaví Keninová

Američanka Sofia Keninová je překvapivou vítězkou australského grandslamu
Zdroj: Profimedia
Američanka Sofia Keninová je překvapivou vítězkou australského grandslamu
Téma:

Je hotovo! Finále ženského grandslamového finále ovládla mladičká Američanka Sofia Keninová, která ve třech setech přehrála zkušenou španělskou Garbiňe Muguruzaovou. Jednadvacetiletá tenistka tak slaví ve svém prvním grandslamovém finále rovnou velký triumf.

Finále Australian Open nabídlo střetnutí dvou překvapivých jmen. Na jedné straně mladičká Američanka Sofia Keninová, pro níž to bylo první grandslamové finále v kariéře. Na straně druhé Španělka Garbiňe Muguruzaová, která se po vleklých zdravotních potížích vrátila v neskutečné formě.
 

Dvojnásobná grandslamová vítězka tak měla být proti nezkušené Američance favoritkou, což potvrdil také první set, kdy španělská tenistka sice jednou přišla o svůj servis, ale soupeřce ho vzala hned dvakrát a zvítězila 6:4.


Ve druhé sadě se však jednadvacetiletá Keninová zvedla. Přemožitelka světové jedničky Bartyové ukázala naplno svoje schopnosti, naopak Španělka jakoby pod tíhou úspěchu trošku znervózněla a začala tak kupit nevynucené chyby. Nakonec z toho bylo pohodlné vítězství Američanky v poměru 6:2 a o osudu velkého zápasu tak musel rozhodnout třetí set.

 

V něm Keninová za stavu 2:2 čelila hned třem brejkbolům. Jenže všechny dokázala odvrátit po fantastických výměnách, které zakončila vítězným úderem a důležitý gem tak nakonec získala. Tento moment Američanku zdravě nakopl. Vzápětí totiž sebrala Muguruzaové podání a šla do vedení 5:2.


Šestadvacetiletá tenistka pak nezvládla udržet ani svůj druhý servis, což dokumentovala i dvojchyba při mečbolu Keninové. Světová patnáctka tak mohla začít slavit své překvapivé vítězství. Naopak zklamaná Muguruzaová si musí na svůj třetí grandslamový a první triumf na Australian Open počkat.
 

VOYO

Sledujte Nova Sport ve Full HD na Voyo.cz

mao TN.cz

TV program

NOVA Sport1 NOVA Sport2
 • Nova Sport 1

  • Ranní sportovní noviny

   09:00 09:05
   09:05

   ATP Tour 250: Truist Atlanta Open

   10:40

   Sportovní originály - František Straka - hráč

   11:05

   ATP Tour 250: Generali Open

   12:45

   Kolo pro život - Dobříš

   13:00

   Polední sportovní noviny

 • Nova Sport 2

  • ATP Tour 250: Generali Open

   09:00 10:45
   10:45

   Fotbal: Ligue 1 - Nejlepší góly sezony

   11:00

   Fotbal: Trenčín - Zlaté Moravce

   12:45

   Tour de France - Speciál

   12:55

   Save Boxing II.

   13:45

   KSW 62: Kołecki vs. Szostak

Celý program