jako kriminálník

Mladenovičová zuří kvůli koronaviru. Na US Open po druhém kole končí

Kristina Mladenovičová s rouškou
Zdroj: Profimedia
Kristina Mladenovičová s rouškou.
Téma:

Francouzská tenistka Kristina Mladenovičová vypadla už ve druhém kole US Open. Vyřadila ji Ruska Varvava Gračevová, která se nachází mimo první stovku ve světovém žebříčku WTA a hrála svůj vůbec první grand slam. Více jí ale naštvalo něco úplně jiného.

Více než porážka ale sportovkyni se srbským původem rozčílily podmínky, ve kterých byla držena. Přišla totiž do kontaktu s krajankou Benoit Paireovou, u které byly testy na Covid-19 pozitivní a která nebyla do turnaje vpuštěna.

 

Musela proto podstoupit „zvýšený protokolní plán“, který vyhlásila USTA (Americká tenisová asosiace). Součástí něj byly i každodenní testy a „vězení“ na hotelovém pokoji. „Je to tu noční můra. Toužím jen po jednom, a to je získat zpět svobodu,“ svěřila se tenistka francouzským reportérům.

 

 

V zápase 2. kola přitom nad svou oponentkou vedla 6:1 a 5:1, druhý set nakonec ale prohrála 6:7 a poslední „projela“ jednoznačně 0:6. „Za stavu 5:2 jsem se prostě zhroutila. Nemám k tomu víc co říct, jsem prostě zničená,” poznamenala.

 

Mladenovičovou však rozčiluje způsob, jakým s hráčkami v karanténě jednají. „Je naprosto hrozné, jak se k nám chovají. I po třiceti negativních testech s námi jednají, jako bychom byli kriminálníci a trestanci. Ale nechci, aby to znělo, jakože se vymlouvám na porážku, to vůbec ne. Není chybou USTA, že jsem neproměnila za stavu 5:1 čtyři mečboly.“

 

 

 

„Kdybych však tušila, co budu muset podstoupit kvůli 40 minutám, kdy jsem hrála karty s pozitivní hráčkou, na turnaj bych vůbec nepřijela,“ prozradila dále Mladenovičová.

VOYO

Sledujte Nova Sport ve Full HD na Voyo.cz

TN.cz

TV program

NOVA Sport1 NOVA Sport2
 • Nova Sport 1

  • Ranní sportovní noviny

   09:00 09:05
   09:05

   ATP Tour 250: Truist Atlanta Open

   10:40

   Sportovní originály - František Straka - hráč

   11:05

   ATP Tour 250: Generali Open

   12:45

   Kolo pro život - Dobříš

   13:00

   Polední sportovní noviny

 • Nova Sport 2

  • ATP Tour 250: Generali Open

   09:00 10:45
   10:45

   Fotbal: Ligue 1 - Nejlepší góly sezony

   11:00

   Fotbal: Trenčín - Zlaté Moravce

   12:45

   Tour de France - Speciál

   12:55

   Save Boxing II.

   13:45

   KSW 62: Kołecki vs. Szostak

Celý program