Fortuna liga

Boleslav si pohrála s Pardubicemi, Slavia si v Opavě otevřela střelnici

Aktualizováno 20:29
Předevčírem 16:01

Fotbalisté Mladé Boleslavi zvládli návrat do ligy po reprezentační pauze na jedničku. Nováčka z Pardubic porazili hladce 4:1. Slavia v Opavě hájila pozici lídra ligy a po nervózním začátku z toho nakonec byla střelnice. Sešívaní Slezanům nadělili šestigólový příděl.

Slavia do duelu v Pardubicích nenastoupila vůbec přesvědčivě. Domácí v prvních minutách několikrát zahrozili a nevypadalo to, že hraje první s patnáctým. Jenže Opava z žádné z šancí skórovat nedokázala, a tak Pražané trestali.

Z rohového kopu v 34. minutě se prosadil Ondřej Kúdela. Po vstřelení branky se kapitán Slavie sice poranil a musel na chvíli mimo hru, ale naštěstí to nebylo natolik vážné, aby Kúdela nemohl pokračovat.

V druhém poločase poté dvakrát v krátkém časovém úseku skóroval Kuchta. Nejprve využil skvělé přihrávky Masopusta, který hrál pravého beka. Poté se dostal k dorážce po podobném průniku Simy.

Právě Abdallah Sima mohl v 72. minutě sám skórovat, jenže po kličce brankáři trefil pouze tyč, a tak čtvrtý gól dal až Jan Bořil, který míč do prázdné brány dorazil. V 80. minutě už se devatenáctiletý Senegalec dočkal a svým gólem navýšil vedení na rozdíl pěti branek. Ani to však nebyl pro Opavu konec. Střídající Petar Musa se v 88. minutě také trefil, čímž stanovil konečné skóre 6:0.

Pardubice do první ligy vstoupily náramně. Ze sedmi zápasů čtyři vyhrály a remizovaly se Slavií. Před reprezentační pauzou měly sérii tří vítězství, jenže právě dlouhé volno Východočechům neprospělo a Pardubice v Mladé Boleslavi vyhořely.

Domácí Středočeši měli od začátku převahu a odstartovali gólové hody v 21. minutě. Po rohovém kopu se míč odrazil k Tatajevovi, a ten ve skluzu otevřel skóre zápasu.

O tři minuty později navýšil vedení domácích povedenou střelou z přímého kopu Lukáš Budínský. Ten mohl přidat ještě jeden gól, ale jeho střela skončila pouze na tyči. Gólem do šatny podtrhl dominanci Mladé Boleslavi Marco Túlio, když využil opět odraženého míče po rohovém kopu.

Do druhého poločasu už domácí nenastoupili v takovém tempu a své šance měly i Pardubice. Jenže místo snížení skóre přišla čtvrtá branka domácích, postaral se o ni střídající Václav Drchal. Za hosty v 80. minutě pouze korigoval skóre znovu po odraženém míči z rohového kopu David Huf.