Skok Aleš
Aleš Skok, Richard Wagner
Aktualizováno 18:08
28.2. 2021 16:45

Slávistům se povedlo zvládnout těžké utkání. Na Slovácku předvedli svěřenci Jindřicha Trpišovského velký obrat. Fotbalisté Mladé Boleslavi přerušili dvanáctizápasovou šňůru bez ligového vítězství a odnesla to Karviná.

Sešívané nečekal jednoduchý boj. Slovácko je třetí v tabzlce Fortuna ligy a navíc jako zatím poslední tým v dokázalo Slavii porazit. Stalo se tak vloni na jaře.

Velmi blízko k tomu byl tým z Uherského Hradiště i nyní. Již v jedenácté minutě se prosadil Sadílek, jehož centr nečekaně zapadl za Kolářova záda.

Sešívaní zvedli hru a po Jurečkově ruce kopal penaltu Stanciu, jenž srovnal. Ještě do konce první půle ale domácím parádně vyšla standardka a na jejím konci byl kapitán Kadlec, který zblízka neminul.

Druhá půle ale patřila Pražanům. Ačkoliv domácí hráli opravdu koncentrovaně a dařilo se jim dlouho rozbíjet hru Slavie, nakonec se radoval úřadující šampion.

V 72. minutě se postavil k přímému kopu z hranice vápna Stanicu a trefil se přesně do vinglu. Deset minut před koncem pak Bořilův centr do vápna trefil hlavou Lingr a rozhodnul o exportu bodů do Edenu.

Mladá Boleslav poprvé pod vedením bývalého reprezentačního kouče Karla Jarolíma vyhrála. Uspěla díky dobrému prvnímu poločasu, ve kterém vstřelila obě branky.

Nejprve se z pokutového kopu prosadil Tomáš Ladra, který tak potrestal faul na Michala Škodu. Ve 27. minutě se trefil poprvé po svém návratu ze zahraničí Jaromír Zmrhal, kterému poslal míč Malínský.

Ve druhých 45 minutách měl velkou šanci Santos, ale v ideální pozici nezakončil přesně. Středočeši tak po 12 zápasech zvítězili a posunuli se před Brno na 15. místo.

Překvapivě uspěl i Zlín na hřišti Olomouce, kde zvítězil 1:0. O všem rozhodla penalta z 23. minuty, kterou proměnil Roman Potočný.

Ševci měli několik dalších šancí, ve kterých se musel předvést gólman Mandous. Hosté nakonec své vedení udrželi a po druhém vítězství za sebou jsou už jedenáctí.