Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Zlatá Eva Snowboardová královna

Mistryně světa je doma! Samková si vzpomněla i na Čáslavskou

Zlatá Eva Samková
Zdroj: Profimedia

Její sbírka je už kompletní. Má zlato z olympiády, světového poháru a teď konečně i z mistrovství světa. Eva Samková se po triumfu v Solitude vrátila do Česka a mimo jiné prozradila, jaké má plány.

V Solitude to byla suverénní nadvláda české snowboardcrossové závodnice. Přemožitelku nenašla v kvalifikaci a ani v žádných z dalších jízd. Ve finále to byla jízda stylem start- cíl a svým soupeřkám nedala žádnou šanci. Nic jí tak nebránilo v oslavách prvního titulu mistryně světa.A teď se Samková vrátila zpět do Česka. „Všichni mi gratulovali. Italka, která byla třetí, mi ještě večer psala, že není nikdo, kdo by si to zasloužil víc. To bylo hodně hezký,“ těší Samkovou gratulace od soupeřky a zároveň i skvělé vztahy v celé snowboardcrossové komunitě.


A česká jezdkyně si vzpomněla i na jednu sportovní legendu. "Dostala jsem hodně přání, videa, jak mamka slavila. Vzpomněla jsem si na paní Věru Čáslavskou. Vždycky mi psala, tak jsem si říkala, že by mi taky asi napsala," vzpomíná na nejlepší českou olympioničku všech dob.


Formu v této sezoně si pochvaluje i trenér Marek Jelínek. "Cítila se dobře před MS, věděla, že prkno ovládá. Letos jezdila dobře, vypadala dobře, to je základ. Pokud to nemáte v hlavě srovnaný, nemůžete vyhrát," ví moc dobře kouč Evy Samkové.

 

 


„Zítra v poledne odjíždíme do Feldbergu, kde jsou jednotlivci i týmy. Potom budeme zhruba týden v Čechách a asi si trochu odpočineme. To znamená, že nebudeme na sněhu, ale v tělocvičně, kde bude Evka běhat. Pak vyrazíme do Španělska, kde je Světový pohár a poté bude finále ve Winterbergu,“ prozradil plány Marek Jelínek.

hp TN.cz

TV program NOVA Sport1NOVA Sport2

 • Nova Sport 1

  • 02:05 04:00

   Fotbal: D.C. United - Orlando City SC

   09:00

   Sportovní noviny

   09:05

   The Boodles 2019

   10:25

   Cape Epic 2019 - Best of men

   10:50

   Spartan race – Dolní Morava

   11:00

   Ranní Sportovní noviny

 • Nova Sport 2

  • 01:50 03:15

   The Boodles 2019

   09:00

   World Cup of Pool 2019

   11:25

   Major League Soccer Highlights (16)

   11:50

   Fotbal: D.C. United - Orlando City SC

   13:35

   Carabao Cup 2019

   14:05

   DFB Pokal 2019

Celý Program