Mistrovské oslavy začínají: Z titulu se radují Inter Milán a Ajax Amsterdam

Hráči Ajaxu Amsterdam slaví zisk titulu
Aktualizováno 17:42
2.5. 2021 17:13

Dvě významné evropské fotbalové soutěže poznaly své mistry v neděli odpoledne. Ajax Amsterdam si vybojoval nizozemský titul na hřišti výhrou 4:0, zatímco Interu Milán titul zajistilo Sassuolo, které uhrálo remízu s Atalantou.

Ajax Amsterdam se stal mistrem Nizozemska již po pětatřicáté. Nejúspěšnější klub Eredivisie potřeboval k jistotě titulu alespoň bod s Emmenem.

Šestnáctý celek soutěže ale v Amsterdamu mnoho komplikací nenadělal. Za domácí se trefili postupně Timber, Haller, Rensch a Klaassen a po výhře 4:0 naplno propukly mistrovské oslavy.

To Inter Milán to v Serii A neměl tolik emotivní, o jeho titulu rozhodl výsledek jiného zápasu. Jediný, kdo mohl Interu vzít titul byla Atalanta, ale musela vyhrát na hřišti Sassuola.

Jenže celek z Bergama začal špatně, v 23. minutě byl vyloučen brankář Gollini. I přesto šla Atalanta do vedení po zásahu Gosense. Domácí srovnali v 52. minutě z penalty.

Takto se slavilo v šatně Interu:

Pokutovým kopem mohli poté hosté rozhodnout o své výhře a odkladu mistrovských oslav Interu, ale Muriel nechal vyniknout brankáře Consigliho, takže zápas skončil remízou a v Miláně mohly propuknout oslavy devatenáctého titulu, prvního od roku 2010.