Aktualizováno 30.6. 2017 22:34
Fotbal Mistrovství Evropy

EURO do 21 let ovládlo Německo. Ve finále přehrálo Španěly!

Německo do 21 let

Evropskými šampiony do 21 let se stali hráči Německa. Ti ve finále porazili Španěly 1:0, ale po většinu zápasu měli více ze hry. O zlatý gól se postaral už v prvním poločase útočník Mitchell Weiser.

Mitchell Weiser byl od samého začátku nejvýraznějším mužem na trávníku. V sedmé minutě ve velké šanci napálil míč pouze do tyče. Pět minut před koncem prvního poločasu se však už nemýlil. Po šikovném centru do velkého vápna nasměroval hlavou balon za záda brankáře Arrizabalaga.

Poté diváci už branky neviděli, ale o šance nouze nebyla. Tu na vyrovnání měl v 58. minutě Saúl Ñíguez, ale jeho pokus z dvaceti metrů vytěsnil německý gólman. Navýšit své vedení mohli Němci, pokud by o tři minuty později proměnil svůj útok ze strany Serge Gnabry, ale nestalo se.

V závěru ještě Španělé ohrozili těsné vedení svého soupeře. Jedna ze španělských hvězd Dani Ceballos mířil v 73. minutě o malý kousek vedle německé brány. Od té doby si dalo Německo velký pozor a i díky své defenzívě nakonec dokráčelo do vítězného konce.