Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Publikováno 9. 7. 2018
ms 2018 Rodinná tragédie

Smutné čtvrtfinále: Muslerovi zemřeli blízcí, pak chyboval

Fernando Muslera
Zdroj: Profimedia
Fernando Muslera

V takové fázi mistrovství světa jakou je čtvrtfinále se hráči nekoncentrují na nic jiného než na dění na trávníku. Úplně jiné starosti ale řešil před utkáním s Francií uruguayský brankář Fernando Muslera. V týdnu, který vedl ke čtvrtfinálovému utkání, přišel o dva členy rodiny. Při autonehodě ztratil strýce, zemřela mu i babička.

Před osudným zápasem s Francií měl gólman tureckého Galatasaraye skvělou bilanci. Za čtyři zápasy dostal pouhý jeden gól a měl velký podíl na tom, že jeho Uruguay se na turnaji probojovala až do čtvrtfinále. Ale bohužel měl prsty i v tom, že se Jihoameričané z turnaje pakovali. A to doslova, proti Francii pustil slabou střelu Antoina Griezmanna a francouzská repre díky tomu na turnaji pokračovala dál namísto výběru Uruguaje.

"Jsem vděčný všem uruguayským lidem. Omlouvám se, protože jsme ještě určitě měli šanci," smutnil Muslera, který chyboval ještě za stavu 1:0. "Je jedním z nejlepších brankářů na světě a pro Uruguay odvedl fantastickou práci," snažil se ho po utkání povzbudit kolega z brány na druhé straně Hugo Lloris. "Míč, se kterým se hraje, je hodně rychlý. Jako brankář musíte myslet co nejrychleji a ve vteřině se rozhodovat, kdy míč chytit a kdy ho vyboxovat," dodal Francouz.

Egypt vs. Uruguay
Zdroj: Profimedia

Jenže se ukázalo, že balon je v tom zřejmě nevinně. Jihoamerická média informovala o tom, že Muslera byl před zápasem rozhozen ze smrti dvou členů jeho nejbližší rodiny. Na začátku týdne ústícího ke čtvrtfinálovému utkání zemřel při autonehodě jeho strýc a dva na to ze světa odešla i jeho babička. 

 

Fernando Muslera
Zdroj: Profimedia Fernando Muslera

Je tak jasné, že rodinná tragédie měla hlavní podíl na chybě, která znamenala vyřazení Uruguayců z turnaje. Nikdo za to ale brankáře nelinčuje, chybovat může každý a o tom už jsme se posledních měsících několikrát přesvědčili. A pro Musleru to muselo být ještě v takové situaci příšerně náročné. 

med TN.cz