penaltová loterie

Minnesota a Portland po penaltách postoupili do čtvrtfinále MLS turnaje

Publikováno 29. 7. 2020

V zámořské MLS už jsou známí všichni čtvrtfinalisté. Jako poslední si postup zajistili fotbalisté Minnesoty a Portlandu. Oba týmy ztratily vedení a vyhrály shodně až 2:1 po penaltách.

Minnesota překvapila suveréna základní části Columbus, který byl zaskočený po brance Loda z 18. minuty. Columbus měl celkem 21 střel na branku, vyrovnal ale až v 79. minutě, kdy se nadvakrát z penalty trefil Gyasi Zardes.

Rozhodnout musely až pokutové kopy. Jediný neúspěšný byl ve třetí sérii Cadden. Za United proměnil penaltu mimo jiné i Ján Greguš, známý českému fanouškovi z angažmá v Baníku a Jablonci. O postupu Minnesoty pak v páté sérii rozhodl Chase Gasper. Na United z Minnesoty čeká ve čtvrtfinále San José.

To v zápase mezi Portlandem a Cincinnati se na gól čekalo 67 minut, než to odšpuntoval polský útočník Jaroslaw Niezgoda. Za 14 minut ale po chybě brankáře z penalty vyrovnal na 1:1 Jürgen Locadia.

Střelci obou gólu byli v hlavních rolích i při rozstřelu. Zatímco Locadia svou druhou penaltu v zápase neproměnil, Polák Niezgoda ve 4. sérii rozhodl o postupu Portlandu, který v dalším kole vyzve New York City.