nba noční zápasy

Milwaukee zahájilo play off stylově! Detroitu nedalo žádnou šanci

Janis Adetokunbo

Basketbalisté Milwaukee, kteří byli nejlepším týmem základní části NBA, pokračují v přesvědčivých výkonech i v play off. V prvním zápase bez problémů přehráli Detroit 121:86 a nadále patří k favoritům na titul.

Podobně jasně vyhrál i Houston nad Utahem 122:90. Portland pak zvítězil 104:99 nad Oklahomou a Boston zásluhou skvělé obrany zdolal Indianu 84:74.

Bucks nedali Detroitu hrajícímu bez hvězdy Blakea Griffina sebemenší šanci. Už po první čtvrtině vedli o 20 bodů a náskok postupně navyšovali až na 43 bodů. Hvězda týmu a kandidát na cenu pro nejužitečnějšího hráče ligy Janis Adetokunbo tak mohl odehrát jen 24 minut, během nich ale stihl 24 bodů a 17 doskoků. Poté ho ošklivě fauloval Andre Drummond, který byl za hrubý faul vyloučen.

"Byli jsme připraveni na to, že budou zkoušet něco podobného. Naopak nevím, jestli oni byli připraveni na nás, ale my se staráme hlavně o svou hru," řekl Adetokunbo, který nasměroval Bucks ke třetí nejvyšší výhře v play off v historii klubu.

Hned sedm hráčů Milwaukee se na výhře podílelo dvouciferným počtem bodů. Stejně tak tomu bylo u Houstonu, kterému tak proti Utahu stačil standardní výkon jeho hvězdy Jamese Hardena. Ten zaznamenal 29 bodů a 10 asistencí.

Ještě ve třetí čtvrtině byl rozdíl ve skóre pouhých pět bodů, pak ale zavelel právě Harden a šňůrou 10:0 se povedlo Jazz zlomit. Poslední čtvrtinu už Rockets vyhráli o 20 bodů.