zápas bez úderů

Miloš "Meloun" Petrášek se v neděli porve mimo klec

Miloš
Zdroj: Profimedia
Miloš "Meloun" Petrášek
Téma:
MMA

V neděli 8.prosince se v pražském Meet Factory uskuteční další z akcí bojových sportů. Byť je zápas velkou součástí MMA, na CGC VII. se borci nepostaví do klece, ale na tatami. Na sedmém turnaji v grapplingu pořádaném pražským klubem Choketopus nastoupí i česká hvězda MMA Miloš „Meloun“ Petrášek.

Gym Choketopus pořádá 8.prosince v pražské Meet Factory turnaj těžkých vah (nad 99 kg). V pavoukovi o 10 000 korun se představí, jak držitel černého pásu, tak i nováčci, kteří v Inkubátor cupu budou zápasit ve váze do 77 kg.

Na akci měli nastoupit i MMA hvězdy jako Viktor Pešta nebo Michal Martínek, nicméně ti kvůli zdravotním důvodům odstoupili. Favoritem tak zůstává Miloš „Meloun“ Petrášek (11-6-0), který je v CGC držitelem titulu absolutního šampiona.

Petráškovi není grappling a BJJ cizí, těmto sportům se věnoval ještě dřív než MMA. Ikona smíšených bojových umění a organizace OKTAGON se dle svých slov na turnaj těší, ale žádné speciální techniky netrénoval. „Nemyslím, že budu pod tlakem, ale všechny vnímám jako konkurenci. Je tam nějaký polský blackbelt (držitel černého pásu), ten bude asi nejlepší,“ zhodnotil Meloun své šance na nedělním turnaji.

„V grapplingu nesmíte údery a je to jen čistě o technikách. Jde o to, jak soupeře uškrtit nebo upáčit. Navíc na tomhle turnaji nejsou body, takže je to o utáhnutí člověka. Je to úplně jiné než MMA, tam si můžu pomoct úderem a líp se do pozic dostávám,“ srovnal v rozhovoru Petrášek MMA s grapplingem.

Kromě nadcházejícího turnaje Meloun nemá naplánovaný žádný další zápas. „Ještě nevím, moc jsem to ještě nepromýšlel, asi až příští rok. Možná bych si dal zápas v Německu na menším galavečeru a pak zase v OKTAGON MMA,“ komentoval své plány. Ačkoli Petrášek zatím neví, co po třech prohrách v řadě bude dál, rozhodně chce zůstat v organizaci OKTAGON.

Grappling je varianta Brazilského Jiu Jitsu bez kimona (no-gi). Podobný je například wrestlingu, judu či řeckořímskému zápasu. Boj se odehrává převážně na zemi a nejsou povoleny údery či kopy. Jediný způsob, jak získat v duelu vítězství, je pomocí bezpočtu technik pák a škrcení.

Kromě klasického no-gi BJJ, se na turnaji svede i boj v nové formě CJJ, tedy Combat Jiu Jitsu. Kde je povolen úder otevřenou dlaní v případě, že je zápas na zemi. Tvrdší varianta by do budoucna lákala i Petráška.

Brány Meet Factory se v neděli otevřou v 18:30. Na Choketopus Grappling Challenge 7 se kromě Melouna představí i polský reprezentant Maciej Surma, MMA rozhodčí Michal Popelák, bratři Tauberové a další. Se zkušenými borci změří síly i v grapplingu relativní nováček a bývalý ragbyový reprezentant České republiky František Vohánka.
 

DC TN.cz

TV program

NOVA Sport1 NOVA Sport2
 • Nova Sport 1

  • TOP Liga ČTS by MONETA

   16:00 17:45
   17:45

   Element (417)

   18:00

   Odpolední sportovní noviny

   18:05

   NHL Classic games: Minnesota North Stars - Pittsburgh Penguins První triumf Jaromíra Jágra ve Stanely Cupu (25.5.1991)

   20:15

   Silk Way Rally

   20:45

   Fotbal: DFB - Pokal Highlights (6)

 • Nova Sport 2

  • UFC Countdown: Usman vs. Masvidal

   17:05 17:55
   17:55

   UFC Reloaded (40)

   18:35

   NBA - Vychytralé akce

   19:00

   NBA Classic Games: Seattle SuperSonics - Houston Rockets

   21:10

   UFC Reloaded (41)

   22:00

   Fotbal: DFB - Pokal Highlights (6)

Celý program