Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Ester a sponzoři Pohádková budoucnost

Miliony pro Ledeckou! Kolik si vydělala, jaké asi peníze ji čekají?

Ester Ledecká
Zdroj: profimedia.cz

Fenomenální sportovní úspěch Ester Ledecké jí pochopitelně přinese i velké peníze. Dvě zlaté medaile ji katapultují mezi nejlépe vydělávající české sportovkyně, navíc se může těšit na nesmírně lukrativní kontrakty se sponzory.

Ester Ledecká je celosvětový fenomén a na tom, že se o ní mluví po celé planetě, se samozřejmě chtějí svézt i sponzoři.
 

"Ten úspěch je globální, rozhodně přesahuje hranice České republiky. Je to dáno také tím, že alpské lyžování je tradiční sport, který je provozován prakticky na všech kontinentech," uvedl šéf marketingové divize agentury Sport Invest David Trávníček, jenž Ledeckou zastupuje.
 


Dvojitý úspěch na zimní olympiádě zkrátka mladou závodnici vyšvihl až ke hvězdám. Z Ester se stala polyEster a Ledecká je doslova na roztrhání. Začalo to hned po nečekaném triumfu v superG.
 

"Předčila všechny své konkurentky v čele s Lindsey Vonnovou a dalšími, v tu chvíli se stala prakticky jednou z nejslavnějších lyžařek. My jsme ten zájem pocítili okamžitě. Začala nás kontaktovat zahraniční média, pak i partneři, ozvaly se firmy v Čechách a ten zájem je nepředstavitelně velký," konstatoval Trávníček.
 

112

GALERIE: Ester Ledecká se druhou medailí zapsala do historie!

Zdroj: profimedia.cz

Ester Ledecká na stupních vítězů

Hodnocení:


Za dvě zlaté medaile z olympiády dostane Ledecká od českého olympijského výboru tři a půl milionu korun - to bude ale zřejmě jen ta menší část z peněz, které se k ní teď pohrnou.
Pravděpodobně se totiž dostane na úroveň nejlépe placených sportovců v Česku, za které jsou momentálně považováni fotbalový brankář Petr Čech nebo hokejista Jakub Voráček.

A pokud si Ledecká dosud vydělala na sponzorských smlouvách dle odhadů zhruba deset milionů korun, teď to bude minimálně pětkrát tolik. Možná i mnohem víc...  "Už před olympiádou jsme ve spojitosti s Ester mluvili o tom, že jí chceme přinést velkou globální smlouvu, k čemuž se teď blížíme. Víme, co chceme ve spolupráci s Ester dosáhnout," podotkl Trávníček.
 


"Doufáme, že přepíšeme knihy sportovního marketingu v kapitolách o využití osobnostních práv sportovce, individuality," poodkryl velkolepé plány.

TN.cz

TV program NOVA Sport1NOVA Sport2

 • Nova Sport 1

  • 13:05 14:45

   Fotbal: Orlando City SC - FC Cincinnati

   14:45

   RunTour – Brno

   15:00

   Fotbal: Paris Saint - Germain - Dijon FCO

   16:45

   Moto GP - VC Francie (závod Moto3)

   17:40

   Moto GP - VC Francie (závod Moto GP)

   18:50

   NHL News

 • Nova Sport 2

  • 13:00 15:00

   NBA: Toronto Raptors - Milwaukee Bucks

   15:00

   Barcelona Spartan Race

   15:30

   Ultra Pirineu - Trailrunning

   16:00

   Off-road Maraton (2)

   16:20

   Czech rally 2019 (2)

   16:50

   RunTour – Brno

Celý Program