velký respekt

Milan Baroš končí svou kariéru! Vyhrál Ligu mistrů i Krále střelců na Euru

Tomáš Rambousek
Tomáš Rambousek
Publikováno 3. 7. 2020
Téma:

Fotbalista Milan Baroš se rozhodl ukončit svou bohatou hráčskou kariéru. Své rozhodnutí oznámil v pátek na stadionu na Bazalech. Útočník Baníku Ostrava stihl během dvou desetiletí vyhrát Ligu mistrů a stát se nejlepším střelcem turnaje EURO 2004, kde si český tým zahrál semifinále.

"Důvody jsou jasné. Věk, který zastavit nejde, a zdravotní stránka, která byla poslední sezónu na fotbal špatná. Po dvaadvaceti letech, co jsem na Bazalech začal hrát, je čas kariéru ukončit," řekl Baroš na úvod tiskové konference.

 

"Splnil jsem si sen a hrál jsem v Anglii, byl jsem v nároďáku. Dokázali jsme i nějaké úspěchy, takže to hodnotím jen kladně. Jen je škoda, že jsem osobně žádnou trofej nevyhrál s Baníkem," zněla jedna z odpovědí osmatřicetiletého útočníka.

 

 

Kdy se rozhodl s vrcholovým fotbalem skončit? "Poslední dobu to ve mě dozrávalo. Na podzim jsem byl měsíc mimo s achilovkou, pak jsem měl zánět i v druhé achilovce a poté mi prasklo lýtko. Už do toho nemohu dát vše, co dřív," objasnil znovu hlavní důvod konce.

 

 

Baroš nevyloučil ani návrat do rodných Vigantic, kde by rád dostál slibu a nějaký zápas v 1. A třídě odběhal. Také nastínil možnost benefičního rozlučkového klání.

 

 

"Milanovým oznámením o konci kariéry končí jedna významná éra v historii Baníku Ostrava. Při vší úctě ke všem osobnostem, které kdy Baníkem prošly, je Milan Baroš nejlepším hráčem v historii klubu," připomněl předseda představenstva Baníku Václav Brabec.

 

 

 

Brabec pak také potrvdil možnou dalěí spolupráci. "Moc si přeji, aby dnešní loučení bylo loučení Milana Baroše jen s hráčskou kariérou a ne i s Baníkem Ostrava. Pevně věřím, že se sem Milan jednou vrátí v jiné pozici."

 

 

Baroš v české soutěži nastoupil kromě Baníku i v Mladé Boleslavi a Liberci. Prošel si i mnohými zahraničními štacemi. S Liverpoolem vyhrál Ligu mistrů, na Ostrovech hrál ještě za Aston Villu a Portsmouth.

 

Skvělé roky strávil v Galatasaray Istanbul, působil i v dalším tureckém celku Antalyasporu a sezónu odehrál za francouzský Lyon. Za reprezentaci odehrál 93 zápasů a vstřelil 41 branek.

TN.cz

TV program

NOVA Sport1 NOVA Sport2
 • Nova Sport 1

  • Sportovní noviny

   09:00 09:05
   09:05

   Fotbal: FC Lorient - Olympique Lyon

   11:00

   Ranní sportovní noviny

   11:05

   Ragby: Northampton Saints - Sale Sharks

   12:50

   NHL – akce měsíce

   13:00

   Polední sportovní noviny

 • Nova Sport 2

  • Fotbal: Tottenham Hotspur - Chelsea FC

   09:00 10:45
   10:45

   Závod Zbraslav - Jíloviště

   10:55

   MČR v Gran Turismo Sport (5)

   11:00

   Rychlá kola (9)

   11:30

   Off-road Maraton (2)

   11:50

   Filip Řeháček - Andalusie

Celý program