blog názory expertů

Michal Jinoch: Liberec jde do boje! Neporazitelnost a možná rozlučka s trenérem

Michal Jinoch - eye
Zdroj: Nova Sport
Michal Jinoch

Karanténa, nejistota okolo Jindřicha Trpišovského a horkokrevný soupeř. S tímhle vším se v posledních pár dnech musí a minimálně do čtvrtka budou dále muset vypořádat hráči Liberce. Slovan je letos v evropských pohárech stále neporažen. Právě kvůli okolnostem z posledních dnů bude mít ale hodně těžké neporazitelnost udržet.

První otazník visí nad sestavou. Hráči měli po viróze opravdu jen málo času na regeneraci. Zraněný je Breite s Pokorným, s otazníkem je i start Baroše či Coufala. Trenér Trpišovský nebude mít jednoduchý úkol vybrat ideální sestavu.

 

Hráči samotní navíc budou muset hodit za hlavu fakt, že je to možná jeden z posledních zápasů právě pod libereckým "Kloppem". Sám kouč přiznal, že by nabídku Sparty přijal a dokonce se objevují hlasy, že je ústně s pražským klubem domluvený. To moc energie do žil hráčům Slovanu nepřidá.

 

Baroš a spol. ale mají v zádech získaný bod v Karabachu. Teď si asi pokládáte otázku - získaný bod? Ano, Liberec sice přišel z poslední možné šance soupeře o tři body. Sbírat body na venkovních hřištích ale může být klíčové a Slovanu se to podařilo.

 


 

Možná ještě podstatnější pro Slovan bude přerušit nepříznivou sérii z loňské skupiny Evropské ligy. Ani v jednom domácím zápase totiž Liberec naplno nebodoval. Nejprve prohrál 0:1 s Bragou. V tom zápase byl hodně zakřiknutý, měl až zbytečný respekt ze soupeře. Rafa Silva pak trestal a Liberecký zámek čtvrt hodiny před koncem přišel pozdě. Pak přišla nešťastná remíza s Groningenem, která v podstatě znehodnotila výhru na půdě Marseille. A právě francouzský celek bral v Liberci všechny tři body za výhru 4:2 v posledním zápase skupiny.

 


Liberec bude potřebovat také pomoc od vlastních fanoušků. PAOK přijede podpořit odhadem až 2500 členů fanklubu. S úctou k fanouškům Slovanu, takový počet řeckých fandů dokáže vytvořit na Stadionu u Nisy domácí atmosféru. Já osobně se na to těším. Pokud fandové Soluně budou opravdu fandit a vynechají rabování, ničení stadionu a další výstřelky, mohl by být zápas v Liberci okořeněn opravdu parádní kulisou.

 

Pro mě je Liberec hodně speciální. V loňském roce jsem na Stadionu u Nisy komentoval svůj první zápas Evropské ligy.

 

Poprvé jsem také komentoval fotbal přímo na stadionu a ne jen ze studia. Byl to zážitek. Když jsme do Liberce přijeli, bylo asi 25 stupňů. Během zápasu s Bragou jsme ale zažili vichřici, se kterou přišla i průtrž mračen. Je docela sranda komentovat, sledovat zápas a ještě po slepu chytat přípravu, která se snaží uletět do Jablonce. Nemluvě o šíleném ochlazení. I s tím se ale musíme umět poprat, stejně tak jako s některými jmény. Při pohledu do sestavy Soluně je tam pár jazykolamů. Stejné to ale mají kolegové z Řecka s českými jmény, Jsem si jistý, že si stejně jako v loňské sezóně vzájemně pomůžeme s výslovností.

 

Budu se těšit z komentátorského stanoviště v 18:55 na NOVA Sport 1.

novasport TN.cz

TV program NOVA Sport1NOVA Sport2

 • Nova Sport 1

  • 18:55 20:45

   Házená: SC Magdeburg - SG Flensburg - Handewitt

   20:45

   RunTour - Pardubice

   21:00

   Večerní sportovní noviny

   21:05

   Fotbal: Paris Saint - Germain - FC Nantes

   22:50

   NHL - akce měsíce

   23:00

   Večerní sportovní noviny

 • Nova Sport 2

  • 20:00 21:30

   Czech Open 2019

   21:30

   Rebel Prague Darts Masters 2019 - Souboj Legend Ohlédnutí za šipkařskou exhibicí s účastí Phila Taylora

   21:45

   Element (402)

   22:00

   Basketbal: Iberostar Tenerife - Brose Bamberg

   23:40

   Fotbal: AS Saint - Étienne - OGC Nice

   01:25

   NBA – akce měsíce

Celý Program