chce se usmířit

Messi zakopal válečnou sekeru! Musíme držet pospolu, burcuje Barcu

Fotbalista Lionel Messi
Zdroj: Profimedia
Otava redakční fotka
Marek Otava
30.9. 2020 21:30
Téma:

Rozkol mezi Barcelonou a hvězdným Lionelem Messim se zdá být zažehnán. Ostatně o uklidnění situace žádá sám 33letý Argentinec, který přiznal, že udělal chybu, když katalánský tým veřejně kritizoval.

"Po tolika názorových rozdílech to chci všechno ukončit. Všichni musíme táhnout za jeden provaz a věřit, že to nejlepší teprve přijde. Že budeme mít úspěšnou sezonu," prohlásil slavný fotbalista s desítkou na zádech.
 

Ke konfliktu mezi Messim a Barcelonou došlo během srpna, kdy finišovala odložená sezona kvůli koronaviru. Levonohý forvard totiž vedení klubu oznámil, že chce po dvaceti letech z Barcy odejít. Následně došlo k oboustrannému handrkování o tom, zdali může Argentinec odejít zadarmo, či musí případný zájemce vyplatit astronomickou klauzuli v hodnotě 700 milionů eur (přes 18 miliard korun!).

 


Po několika dnech se však Lionel Messi rozhodl ustoupit, jelikož nechtěl situaci s Barcelonou řešit soudně.

I tak slavný katalánský velkoklub stále veřejně kritizoval. Vedení pod taktovkou prezidenta Josepa Bartomeua označil za katastrofické a dost nelibě nesl i odchod jeho dlouholetého parťáka Luise Suáreze, který byl po šesti letech z klubu nelítostně vykopnut.

 

Nyní však Messi volá po jednotě. "Musíme jako barcelonští fanoušci držet pohromadě a jít stejným směrem. Převezmu zodpovědnost za své chyby, jestli jsem je udělal. A pokud ano, tak jen proto, aby byla Barcelona silnější a lepší. Spojení vášně a motivace je jediný způsob, jak dosáhnout našich společných cílů," řekl v rozhovoru pro tamní deník Sport.

 

Barcelona má už za sebou také premiéru v nové sezoně, která dopadla úspěšně. Katalánci totiž zvítězili nad Villarrealem 4:0 a Messi jednou skóroval.


 

Související témata:
TN.cz

TV program

NOVA Sport1 NOVA Sport2
 • Nova Sport 1

  • Fotbal: AC Sparta Praha B - FK Dukla Praha

   10:25 12:30
   12:30

   Winter Games NZ - Obsidian Big Air

   13:00

   Florbal: Oilers - Tiikerit

   14:45

   Sokolský běh republiky

   15:00

   NHL: Arizona Coyotes - Vegas Golden Knights

   16:45

   Fotbal: FC Spartak Trnava - MFK Skalica

 • Nova Sport 2

  • NHL: Arizona Coyotes - Vegas Golden Knights

   10:45 12:25
   12:25

   Magazín NBA Action (5)

   12:50

   NBA - akce měsíce

   12:55

   Fotbal: FK Ústí nad Labem - SK Slavia Praha B

   14:35

   Evropská liga - podzim 2020

   15:30

   Czech rally 2020 (7)

Celý program