chce se usmířit

Messi zakopal válečnou sekeru! Musíme držet pospolu, burcuje Barcu

Fotbalista Lionel Messi
Zdroj: Profimedia
Otava redakční fotka
Marek Otava
Publikováno 30. 9. 2020
Téma:

Rozkol mezi Barcelonou a hvězdným Lionelem Messim se zdá být zažehnán. Ostatně o uklidnění situace žádá sám 33letý Argentinec, který přiznal, že udělal chybu, když katalánský tým veřejně kritizoval.

"Po tolika názorových rozdílech to chci všechno ukončit. Všichni musíme táhnout za jeden provaz a věřit, že to nejlepší teprve přijde. Že budeme mít úspěšnou sezonu," prohlásil slavný fotbalista s desítkou na zádech.
 

Ke konfliktu mezi Messim a Barcelonou došlo během srpna, kdy finišovala odložená sezona kvůli koronaviru. Levonohý forvard totiž vedení klubu oznámil, že chce po dvaceti letech z Barcy odejít. Následně došlo k oboustrannému handrkování o tom, zdali může Argentinec odejít zadarmo, či musí případný zájemce vyplatit astronomickou klauzuli v hodnotě 700 milionů eur (přes 18 miliard korun!).

 


Po několika dnech se však Lionel Messi rozhodl ustoupit, jelikož nechtěl situaci s Barcelonou řešit soudně.

I tak slavný katalánský velkoklub stále veřejně kritizoval. Vedení pod taktovkou prezidenta Josepa Bartomeua označil za katastrofické a dost nelibě nesl i odchod jeho dlouholetého parťáka Luise Suáreze, který byl po šesti letech z klubu nelítostně vykopnut.

 

Nyní však Messi volá po jednotě. "Musíme jako barcelonští fanoušci držet pohromadě a jít stejným směrem. Převezmu zodpovědnost za své chyby, jestli jsem je udělal. A pokud ano, tak jen proto, aby byla Barcelona silnější a lepší. Spojení vášně a motivace je jediný způsob, jak dosáhnout našich společných cílů," řekl v rozhovoru pro tamní deník Sport.

 

Barcelona má už za sebou také premiéru v nové sezoně, která dopadla úspěšně. Katalánci totiž zvítězili nad Villarrealem 4:0 a Messi jednou skóroval.


 

Související témata:
TN.cz

TV program

NOVA Sport1 NOVA Sport2
 • Nova Sport 1

  • Fotbal: FC Lorient - Olympique Marseille

   02:00 03:45
   09:00

   Ranní sportovní noviny

   09:05

   AC Milán - AC Sparta Praha

   11:00

   Ranní sportovní noviny

   11:05

   FK Crvena Zvezda - FC Slovan Liberec

   12:50

   Nova Cup - Mikulov

 • Nova Sport 2

  • Ragby: Exeter Chiefs - Wasps

   02:15 04:00
   08:00

   European Darts Championships 2020

   13:05

   European Darts Championships 2020

   17:00

   Házená: TVB 1898 Stuttgart - SC DHfK Leipzig

   18:30

   Racing magazine (9)

   18:50

   Magazín NBA Action (37)

Celý program