špatná nálada

Trable v Barce! Uražený hráč a Messi toužící po novém trenérovi

Lionel Messi a trenér Leedsu Marcelo Bielsa
Zdroj: Profimedia/ kolážtn.cz
Lionel Messi a trenér Leedsu Marcelo Bielsa
Otava redakční fotka
Marek Otava
Publikováno 28. 7. 2020
Téma:

Španělská Barcelona za sebou zatím nemá úspěšnou sezonu a jestli katalánskému celku nezlepší náladu ušatý pohár z Ligy mistrů, dají se očekávat velké změny. Velmi nejisté je zejména trenérské křeslo, kde by mohl současného kouče Quique Setiéna nahradit Marcelo Bielsa z Leedsu, za jehož angažování bojuje i Lionel Messi.

Fotbalová Barcelona nechytla po koronavirové pauze zrovna bůhvíjakou formu a pokud neuspěje ani v Lize mistrů, neodnese si letos žádnou trofej. To dost trápí i kapitána a hlavní hvězdu Barcelony Lionela Messiho, který touží něco změnit.

A nejvíce nasnadě je současný trenér katalánského velkoklubu Quique Setién, jenž si za své půlroční působení s argentinským šikulou údajně dvakrát moc nesedl.

 

O tom, že nemá v kabině přílišný respekt, také vypovídá nejnovější zpráva, že záložník Arthur, který má odejít do Juventusu, hrát za Barcu ve zbytku sezony už nechce a radši si prodlouží dovolenou.

 

Sám Messi nešetřil kritikou po zpackaném zápase s Osasunou, který definitivně přiřkl ligový titul pro konkurenční Real Madrid. Nepřímo se obořil i do španělského trenéra.

"Tenhle tým se sice snaží, ale to fakt nestačí. Pokud chceme mít do budoucna nějakou šanci, musí přijít změny. A nejen v kádru," řekl naštvaný Messi po prohraném zápase.
 

Naopak 61letý Setién komentoval údajný rozpor s božským Lionelem neutrálně. „Na něčem se shodneme, na něčem jiném ne. To je úplně normální,“ prohlásil před zvídavými novináři.

 

Trenéra Barcelony prozatím podrželo i vedení týmu, nicméně šušká se, že případné vypadnutí v Lize mistrů (Barcelona hraje osmifinále s Neapolí, první výsledek 1:1) bude mít pro Quique Setiéna fatální následky.
 

Lionel Messi, která má v týmu obrovský vliv, si tak podle deníku The Sun už vyhlédl trenérskou náhradu, kterou má být jeho krajan Marcelo Bielsa.

 

Ten dokázal po dlouhých 16 letech přivést zpátky do Premier League kdysi slavný anglický Leeds a ve fotbalovém prostředí se na něj pějí ódy. Zejména pro jeho pečlivost a smysl pro detail.

 

Otázkou je, jak by jeho náročný styl chutnal Barceloně, která má tým prošpikovaný fotbalovými individualitami. V hledáčku je pak prý také francouzský trenér a bývalý reprezentant Laurent Blanc, který za Barcu v sezoně 1996/97 i hrál.

Naopak údajné námluvy s legendou katalánského velkoklubu Xavim Hernándezem definitivně padly poté, co fotbalista podepsal nový kontrakt s katarským Al Sádem.

 


Ostatně jistá není ani budoucnost Messiho v Barceloně. Stále vice se spekuluje o zájmu Interu Milán, který touží přinést argentinskou hvězdu do Itálie a oživit bájné souboje s Cristianem Ronaldem.

Podle některých zdrojů měl být dokonce manažer a tatínek Lionela Messiho Jorge spatřen v Miláně, kde už pořídil dům, aby jeho syn měl připravené zázemí po svém přestupu.
 

TN.cz

TV program

NOVA Sport1 NOVA Sport2
 • Nova Sport 1

  • MotoGP - VC Katalánska (závod MotoGP)

   14:45 16:00
   16:00

   Florbal: SPV - TPS

   18:00

   GCF 62 - Cage Fight Olomouc

   21:00

   Večerní sportovní noviny

   21:05

   NHL News

   21:20

   Filip Řeháček - Andalusie

 • Nova Sport 2

  • Fotbal: AS Monaco - Racing Strasbourg

   14:55 16:55
   16:55

   Fotbal: FC Lorient - Olympique Lyon

   18:55

   NBA: Los Angeles Lakers - Denver Nuggets

   20:55

   Fotbal: Stade Reims - Paris Saint - Germain

   22:50

   Fotbal: Leicester City - Arsenal FC

   00:35

   UFC Reloaded (62)

Celý program