fotbal Velký souhrn

Messi se opět hlasitě připomněl: Je lepší než Ronaldo? ANKETA

Cristiano Ronaldo a Lionel Messi
Zdroj: Profimedia
Téma:

Ta válka trvá už roky. Jedna skupina hlásá, že nejlepším fotbalistou na světě je Cristiano Ronaldo, ta druhá kontruje, že Portugalec nesahá Messimu ani po kolena. A po fantastické show malého Argentince v Lize mistrů se vody zase rozvířily.

Messi nejdříve doklepnul do sítě Liverpoolu odraženou střelu Suáreze a následně na 3:0 zvýšil fantastickým přímým kopem do šibenice. Krásnější gól číslo 600 si snad nemohl ani přát.

 


Někteří příznivci CR7 se mu ale vysmáli, že jejich hrdina na tuto metu dosáhl už 27. dubna. Mají pravdu. I tento fakt má svoje ale... Ronaldo vstřelil 600 gól ve svém 801. zápase, Messimu na stejný počet branek stačilo pouhých 682 zápasů.


Válka fanoušků asi nikdy nepřestane. Podívejme se tak na fakta z dosavadní kariéry obou borců.


Lionel Messi obléká dres barcelonského áčka už od roku 2004. Dlouhých 15 let nezměnil klub a s katalánským celkem dokázal neuvěřitelné věci. 10krát ovládl španělskou ligu, šestkrát španělský pohár a osmkrát španělský superpohár. I na mezinárodní klubové scéně Barcelona zářila. Čtyřikrát zvedl Messi nad hlavu pohár pro vítěze Ligy mistrů, třikrát Superpohár UEFA .A šikovný Argentinec se neztratil ani v reprezentaci. Může se pyšnit vítězstvím na MS do 20 let i triumfem na olympijských hrách. Mistrovství světa ani Copa América ale nikdy vyhrát nedokázal. V roce 2014 byl blízko ovládnutí světového šampionátu, dramatické finále ale po prodloužení ovládlo Německo.


To Ronaldo si vyzkoušel už tři z pěti nejlepších evropských soutěžích. A ve všech třech dokázal se svým klubem zvítězit. Vše odstartoval v dresu Manchesteru United. S tím třikrát ovládl Premier League, jednou FA Cup a jednou i Ligu mistrů.


Následovalo angažmá v Realu Madrid a raketový nárůst jeho popularity. S "Bílým baletem" vyhrál dvakrát španělskou ligu, dvakrát španělský pohár a jednou Superpohár. Daleko větší úspěch si připsal v Lize mistrů. Tu v letech 2014 - 2018 vyhrál hned čtyřikrát. A k tomu přidal dvě vítězství v Superpoháru UEFA. Letos navíc přidal vítěztví i v Itálii v dresu Juventusu. 


Portugalec se v roce 2016 dočkal i velkého úspěchu na mezinárodní scéně. To dokázal dovést reprezentaci k vítězství na mistrovství Evropy a zkompletoval tak z evropských šampionátů sbírku všech cenných kovů.


Ani individuální ocenění přesně neurčí, kdo je lepší. Oba dva mají shodně pět zlatých míčů. Jasně pro Cristiana Ronalda hrají pouze čísla na sociálních sítích. Zatímco na instagramu sleduje Messiho 116 milionů lidí, Cristiano Ronaldo má téměř o 50 milionů příznivců více. Na hřišti ale popularita nehraje žádnou roli a tak válka fanoušků asi nikdy neskončí.

Anketa

Kdo je podle vás lepší fotbalista?

Hlasovalo 1506 lidí.

 

 

hp TN.cz

TV program

NOVA Sport1 NOVA Sport2
 • Nova Sport 1

  • Závod Zbraslav - Jíloviště

   11:40 11:55
   11:55

   Off-road Maraton (2)

   12:15

   MČR v Gran Turismo Sport (4)

   12:25

   MČR v Gran Turismo Sport (5)

   12:35

   MotoGP - VC Katalánska (kvalifikace Moto3)

   13:30

   MotoGP - VC Katalánska (kvalifikace MotoGP)

 • Nova Sport 2

  • Inside the Octagon: Adesanya vs. Costa

   11:35 12:00
   12:00

   UFC Reloaded (63)

   12:40

   Magazín NBA Action (32)

   13:05

   NBA: Boston Celtics - Miami Heat

   15:05

   ALTEPRO Trophy by EXTEC 2020

   16:10

   Nova Cup - Opava

Celý program