Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

liga národů

Messi proti Česku? UEFA zve jeho Argentinu do Evropy

Lionel Messi
Zdroj: Profimedia

Jihoameričané patří mezi hodně emotivní sortu lidí a obzvlášť pak, když se jedná o jejich hlavní sport – fotbal. Daleko na jihozápad od naší republiky bylo hodně živo okolo poháru Copa America a hlavně zápasu o bronz. Argentinci sice zvítězili, i přes to se ale mluvilo o korupci, kvůli které možná země fotbalově opustí svůj kontinent.

Všechno nastartovalo už semifinálové představení Messiho a spol. proti brazilskému výběru. Neodpískaná penalta zapříčinila neúspěch, namíchla argentinskou veřejnost a hlavně nejvýraznější postavu. Barcelonský spasitel Messi se opřel do vedení Jihoamerické fotbalové federace.

Argentina před zápasem s Nigérií
Zdroj: Profimedia Argentina před zápasem s Nigérií

Ještě větší rozruch ale způsobila bitva o nejnižší místo na bedně. Argentina vs. Chile. V tom se totiž odehrála věc prakticky nevídaná. Kapitán argentinské družiny totiž dostal podruhé v kariéře červenou kartu. Messi byl vyloučen za údajné nesportovní chování a po zápase nešetřil ostrými slovy.  

Vedení jihoamerické konfederace CONMEBOL jeho slova odsoudila a poznamenala, že by měl Argentinec respektovat rozhodnutí sudích. Argentina i bez Messiho zbytek zápasu zvládla a může se těšit z bronzu. Sám kapitán se ale rozhodl ceremoniál bojkotovat. Za své výroky a chování mu teď hrozí dvouletý zákaz startu v repre.

 

To ale může být zklamání například pro Čechy. Proč? Po neshodách Argentiny s představiteli jihoamerického fotbalu se rozhodla podat pomocnou ruku UEFA. Nabídla Argentincům účast v Lize národů, pokud se tedy rozhodne odejít z Copy Americy. Znovu by se tak klidně mohl potkat s Ronaldem, ale třeba i s českými reprezentanty.

Jak by se vám líbil Messi s Argentinou mezi evropskými národy?

Anketa

Líbil by se vám Messi s Argentinou mezi evropskými národy?

Hlasovalo 94 lidí.

dm TN.cz

TV program NOVA Sport1NOVA Sport2

 • Nova Sport 1

  • 20:00 21:00

   Evropská liga 2019

   21:00

   Večerní Sportovní noviny

   21:05

   Wimbledon 2019 - finále čtyřhry mužů

   23:35

   Večerní Sportovní noviny

   23:40

   DFB Pokal 2019

   00:05

   Fotbal: New York Red Bulls - New York City FC

 • Nova Sport 2

  • 20:25 22:00

   PDC Czech Darts Open 2019

   22:00

   Fotbal: FC Cincinnati - D.C. United

   23:45

   UFC Now (17)

   00:35

   Hokej: St.Louis Blues - vítěz Stanley Cupu 2019

   01:00

   Češi v NHL 2019

   01:30

   Behind the Scenes - NHL Draft 2019

Celý Program