Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

liga národů

Messi proti Česku? UEFA zve jeho Argentinu do Evropy

Lionel Messi
Zdroj: Profimedia

Jihoameričané patří mezi hodně emotivní sortu lidí a obzvlášť pak, když se jedná o jejich hlavní sport – fotbal. Daleko na jihozápad od naší republiky bylo hodně živo okolo poháru Copa America a hlavně zápasu o bronz. Argentinci sice zvítězili, i přes to se ale mluvilo o korupci, kvůli které možná země fotbalově opustí svůj kontinent.

Všechno nastartovalo už semifinálové představení Messiho a spol. proti brazilskému výběru. Neodpískaná penalta zapříčinila neúspěch, namíchla argentinskou veřejnost a hlavně nejvýraznější postavu. Barcelonský spasitel Messi se opřel do vedení Jihoamerické fotbalové federace.

Argentina před zápasem s Nigérií
Zdroj: Profimedia Argentina před zápasem s Nigérií

Ještě větší rozruch ale způsobila bitva o nejnižší místo na bedně. Argentina vs. Chile. V tom se totiž odehrála věc prakticky nevídaná. Kapitán argentinské družiny totiž dostal podruhé v kariéře červenou kartu. Messi byl vyloučen za údajné nesportovní chování a po zápase nešetřil ostrými slovy.  

Vedení jihoamerické konfederace CONMEBOL jeho slova odsoudila a poznamenala, že by měl Argentinec respektovat rozhodnutí sudích. Argentina i bez Messiho zbytek zápasu zvládla a může se těšit z bronzu. Sám kapitán se ale rozhodl ceremoniál bojkotovat. Za své výroky a chování mu teď hrozí dvouletý zákaz startu v repre.

 

To ale může být zklamání například pro Čechy. Proč? Po neshodách Argentiny s představiteli jihoamerického fotbalu se rozhodla podat pomocnou ruku UEFA. Nabídla Argentincům účast v Lize národů, pokud se tedy rozhodne odejít z Copy Americy. Znovu by se tak klidně mohl potkat s Ronaldem, ale třeba i s českými reprezentanty.

Jak by se vám líbil Messi s Argentinou mezi evropskými národy?

Anketa

Líbil by se vám Messi s Argentinou mezi evropskými národy?

Hlasovalo 94 lidí.

dm TN.cz

TV program NOVA Sport1NOVA Sport2

 • Nova Sport 1

  • 01:15 03:00

   Fotbal: Chicago Fire - FC Dallas

   09:00

   Sportovní noviny

   09:05

   Fotbal: Philadelphia Union - Los Angeles Football Club

   10:45

   Cyklomagazín (4)

   11:00

   Ranní Sportovní noviny

   11:05

   Evropská liga 2019

 • Nova Sport 2

  • 01:35 03:00

   Házená: TSV Hannover-Burgdorf - Bergischer HC

   09:00

   Fotbal: RC Lens - LB Châteauroux

   10:40

   Ligue 1 Highlights (5)

   11:30

   Truck Racing Magazine (7)

   11:50

   Off-road Maraton (5)

   12:10

   UFC Unleashed (7)

Celý Program