liga národů

Messi proti Česku? UEFA zve jeho Argentinu do Evropy

Lionel Messi
Zdroj: Profimedia
Téma:

Jihoameričané patří mezi hodně emotivní sortu lidí a obzvlášť pak, když se jedná o jejich hlavní sport – fotbal. Daleko na jihozápad od naší republiky bylo hodně živo okolo poháru Copa America a hlavně zápasu o bronz. Argentinci sice zvítězili, i přes to se ale mluvilo o korupci, kvůli které možná země fotbalově opustí svůj kontinent.

Všechno nastartovalo už semifinálové představení Messiho a spol. proti brazilskému výběru. Neodpískaná penalta zapříčinila neúspěch, namíchla argentinskou veřejnost a hlavně nejvýraznější postavu. Barcelonský spasitel Messi se opřel do vedení Jihoamerické fotbalové federace.

Ještě větší rozruch ale způsobila bitva o nejnižší místo na bedně. Argentina vs. Chile. V tom se totiž odehrála věc prakticky nevídaná. Kapitán argentinské družiny totiž dostal podruhé v kariéře červenou kartu. Messi byl vyloučen za údajné nesportovní chování a po zápase nešetřil ostrými slovy.  

Vedení jihoamerické konfederace CONMEBOL jeho slova odsoudila a poznamenala, že by měl Argentinec respektovat rozhodnutí sudích. Argentina i bez Messiho zbytek zápasu zvládla a může se těšit z bronzu. Sám kapitán se ale rozhodl ceremoniál bojkotovat. Za své výroky a chování mu teď hrozí dvouletý zákaz startu v repre.

 

To ale může být zklamání například pro Čechy. Proč? Po neshodách Argentiny s představiteli jihoamerického fotbalu se rozhodla podat pomocnou ruku UEFA. Nabídla Argentincům účast v Lize národů, pokud se tedy rozhodne odejít z Copy Americy. Znovu by se tak klidně mohl potkat s Ronaldem, ale třeba i s českými reprezentanty.

Jak by se vám líbil Messi s Argentinou mezi evropskými národy?

Anketa

Líbil by se vám Messi s Argentinou mezi evropskými národy?

Hlasovalo 94 lidí.

dm TN.cz

TV program

NOVA Sport1 NOVA Sport2
 • Nova Sport 1

  • MotoGP - VC Emilia - Romagna (závod Moto2)

   14:00 15:00
   15:00

   MotoGP - VC Emilia - Romagna (závod MotoGP)

   16:05

   Racing magazine (7)

   16:25

   MČR v Gran Turismo Sport (4)

   16:35

   Major League Soccer Highlights (7)

   17:05

   PENATI SLOVAK OPEN CHAMPIONSHIP 2020

 • Nova Sport 2

  • NBA: Miami Heat - Boston Celtis

   13:00 15:00
   15:00

   NHL: Dallas Stars - Tampa Bay Lightning

   16:45

   Element (423)

   17:00

   Fotbal: Inter Miami CF - New York Red Bulls

   18:45

   Fotbal: Portland Timbers - Seattle Sounders FC

   20:25

   Nova Cup - Opava

Celý program