liga národů

Messi proti Česku? UEFA zve jeho Argentinu do Evropy

Lionel Messi
Zdroj: Profimedia
Téma:

Jihoameričané patří mezi hodně emotivní sortu lidí a obzvlášť pak, když se jedná o jejich hlavní sport – fotbal. Daleko na jihozápad od naší republiky bylo hodně živo okolo poháru Copa America a hlavně zápasu o bronz. Argentinci sice zvítězili, i přes to se ale mluvilo o korupci, kvůli které možná země fotbalově opustí svůj kontinent.

Všechno nastartovalo už semifinálové představení Messiho a spol. proti brazilskému výběru. Neodpískaná penalta zapříčinila neúspěch, namíchla argentinskou veřejnost a hlavně nejvýraznější postavu. Barcelonský spasitel Messi se opřel do vedení Jihoamerické fotbalové federace.

Ještě větší rozruch ale způsobila bitva o nejnižší místo na bedně. Argentina vs. Chile. V tom se totiž odehrála věc prakticky nevídaná. Kapitán argentinské družiny totiž dostal podruhé v kariéře červenou kartu. Messi byl vyloučen za údajné nesportovní chování a po zápase nešetřil ostrými slovy.  

Vedení jihoamerické konfederace CONMEBOL jeho slova odsoudila a poznamenala, že by měl Argentinec respektovat rozhodnutí sudích. Argentina i bez Messiho zbytek zápasu zvládla a může se těšit z bronzu. Sám kapitán se ale rozhodl ceremoniál bojkotovat. Za své výroky a chování mu teď hrozí dvouletý zákaz startu v repre.

 

To ale může být zklamání například pro Čechy. Proč? Po neshodách Argentiny s představiteli jihoamerického fotbalu se rozhodla podat pomocnou ruku UEFA. Nabídla Argentincům účast v Lize národů, pokud se tedy rozhodne odejít z Copy Americy. Znovu by se tak klidně mohl potkat s Ronaldem, ale třeba i s českými reprezentanty.

Jak by se vám líbil Messi s Argentinou mezi evropskými národy?

Anketa

Líbil by se vám Messi s Argentinou mezi evropskými národy?

Hlasovalo 94 lidí.

dm TN.cz
 

TV program

NOVA Sport1 NOVA Sport2
 • Nova Sport 1

  • Ranní sportovní noviny

   09:00 09:05
   09:05

   NHL Classic games: Boston Bruins - Edmonton Oilers

   13:00

   Polední sportovní noviny

   13:05

   Házená: HSG Nordhorn - Lingen - HSG Wetzlar

   14:25

   Element (414)

   14:35

   Basketbal: Iberostar Tenerife - Filou Oostende

 • Nova Sport 2

  • Premier League Darts 2019

   09:00 10:55
   10:55

   Basketbal: Giannis Antetokounmpo - NEJ akce 2015 - 2020

   11:25

   NBA - Trefy po získání míče 2015 - 2020

   11:50

   Best of Ultra Trail Mont - Blanc

   12:20

   UFC Reloaded (30)

   13:00

   NBA Classic Games: Baltimore Bullets - Milwaukee Bucks

Celý program