Publikováno 24. 11. 2018
novasport čína už se těší

Menu na sobotní oběd? UFC připravilo hlavní chod těžkých vah!

Alistair Overeem
Zdroj: Profimedia

Budíček na nedělní ráno je už pro UFC fanoušky samozřejmostí. Jako svátek tak působí každý galavečer, kdy není nutné brzo vstávat a vychutnat si zápasy v normální vysílací čas. UFC v Pekingu takovým svátkem je, protože hlavní karta začíná krátce po dvanácté. A není lepší způsob než jíst či odpočívat u střetů těžkých vah!

UFC v Číně již bylo, ale Peking si odbude svou premiéru. Tamní trh a zájem o MMA obecně roste, což potvrzuje nedávná investice UFC do vybudování velkého tréninkového střediska. Stylové bude, aby galavečer odstartoval i Li Jingliang. Li je totiž opravdový bijec a oproti průměrnému obyvateli Č9ny má opravdu velkou postavu, kterou používá efektivně i v divokých výměnách. Jeho zápasy jednoduše nenudí a snaží se o pořádnou show a to diváci vždy ocení. 


Hned po Liovi nastoupí Song Yadong, teprve dvacetiletý mladík. Ač patří mezi nejmladší zápasníky napříč všemi váhami, má před sebou opravdu slibnou kariéru. Někteří zápasníci se i více než deset let snaží, aby mohli vystoupit pod záštitou UFC, ale Song měl v životě štěstí. Štěstím už nejsou výsledky jeho zápasů, kde má zatím bilanci 2-0 a za poslední zápas dostal od vedení i bonus za výkon večera.


Mladého Songa vystřídají poté již těžké váhy. Alistair Overeem je jméno, které není třeba divákům představovat. Hvězda K1, Pridu, Strikeforce a nakonec i UFC je synonymem proelitního střelce. V 38 letech má nejlepší roky již pravděpodobně za sebou, ale i staří lvi dokáži vytasit drápy. Po tvrdých KO porážkách se chce odrazit a naskočit na vítěznou vlnu, ale postaví se neporaženému talentu, kterého si musel dokonce vygooglit, aby zjistil kdo je jeho soupeřem.


Sergej Pavlovič je neporažená těžká váha. Pro diváky v Číně nebude tak známý, jelikož zápasil v ruské organizaci, kde na něj málem narazil i Viktor Pešta. Ale pozor, má úctyhodné skóre 12-0 a většinu zápasů ukončil KO. Overeem vs. Pavlovich je opravdový souboj nováček proti veteránovi.

A hlavní chodem bude odveta. Curtis Blaydes a Francis Ngannou se poprvé utkali v Chorvatsku před dvěma a půl roky. V té době byli oba pánové v UFC nováčky a cestu k titulu měli teprve před sebou. Kdoby tehdy pomyslel, že oba se za tak krátkou dobu dostanu do světové TOP 5. Franciss navíc letos v lednu bojoval i o titul. Jenže prohrál a v červenci přišla snad ještě těžší prohra s Derrickem Lewisem, v zápase, na který by všichni nejraději zapomněli, po neaktivitu obou borců.


To Curtis v Chorvatsku tehdy prohrál, ale od té doby podobný pocit nezažil. Těžké váhy doslova ničí svým wrestlingem a v 27 letech má naběhnuto být budoucím šampionem těžké váhy. I kvůli posledním výsledkům je Curtis favoritem v odvetě, aby odčinil svou jedinou prohru. Pokud se ovšem „Predátor“ Ngannou vrátí v bývalé formě, tak je možné vše a bude stačit jediný úder!


Galavečer UFC v Pekingu začíná již tuto sobotu v 12:30 na stanici NOVA Sport2 a portálu VOYO.

Lukáš Zduba TN.cz