názor mariana Jelínka

Mentální kouč Jelínek: Vránu situace hodně ovlivní, ale Třinec to stmelí

Skok Aleš
Aleš Skok
3.3. 2021 19:19
Téma:

Petra Vránu včera zasáhla tragická událost, když se dozvěděl o utonutí své ženy Lindsey. Jak to ale nyní bude s jeho dalším pokračováním v letošní sezóně? A co to udělá s týmem jako takovým? Na to jsme se zeptali mentální kouče Mariana Jelínka.

Jelínek byl dlouhá léta osobním koučem Jaromíra Jágra, nyní spolupracuje například s tenistkou Karolínou Plíškovou a přednáší také na katedře psychologie Newton College v Praze. Sportovní psychologii tak má v malíku a redakci Nova Sport se vyjádřil také k atuální tragické situaci třineckého kapitána Petra Vrány.

 

"Určitě to Petra ovlivní. Taková věc zasáhne každého z nás. Jestli bude, nebo nebude pokračovat dál, to je otázka spíše na něj. Sám jsem za svoji trenérskou praxi už podobné věci zažil. Pravdou je, že někdo chce být obklopen prací, aby na to co nejméně myslel. Hráči se potom vrací poměrně rychle," poskytl svůj pohled na celou situaci 57letý rodák z Českého Krumlova.

 

 

"Někdo to naopak prožívá trošku jinak. Každopádně v tuhle chvíli žádná slova nevyjádří tu bolest, kterou Petr momentálně prožívá," pokračuje.

 

Sám pro Vránu žádnou radu ale momentálně nemá, s každým hráčem, potažmo člověkem, se musí pracovat individuálně. "Nedá se to redukovat a dělat nějaké hromadné závěry. Každý máme jinou odolnost, prožíváme jinak emoce, máme jinak nastavené a citlivé subjektivní světy. Nedá se to paušalizovat. Všichni dobře víme, že to chce čas. Je otázka, jestli Petr bude chtít hrát, nebo nebude."

 

 

Samotný tým a klub ale může, podle jeho slov, celá událost semknout. "Myslím, že tým to může stmelit. Všichni budou chtít hrát hlavně za Petra. Takováto krizová situace může Třinec nakopnout a dohnat ho ještě k lepším výsledkům, než jaké momentálně má."

 

O tragické události jsme informovali také ve Sportovních novinách:

TN.cz

TV program

NOVA Sport1 NOVA Sport2
 • Nova Sport 1

  • NHL: Washington Capitals - Buffalo Sabres

   09:05 11:00
   11:00

   Ranní sportovní noviny

   11:05

   NHL: Dallas Stars - Columbus Blue Jackets

   12:50

   Libor Suchánek - český rozhodčí v NHL

   13:00

   Polední sportovní noviny

   13:05

   Bike2Boat - MTB & Kayak Expedition

 • Nova Sport 2

  • Manchester United - Granada CF

   09:00 10:45
   10:45

   NBA Triple (4)

   11:00

   NBA: Los Angeles Lakers - Boston Celtics

   13:00

   AS Řím - AFC Ajax

   14:45

   Ragby: Itálie - Anglie

   16:25

   NHL: Dallas Stars - Columbus Blue Jackets

Celý program