Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Aktualizováno 5.12. 2016 14:25
neštěstí dozvuky tragédie

Měli oslavit sedmileté výročí, místo toho řekla dceři, že táta už nepřijde

Valdecia
Zdroj: facebook.com

Je to už týden, co celý svět zasáhla tragická zpráva o letecké katastrofě, která vzala životy 71 lidem. Mezi mrtvými fotbalisty z klubu Chapecoense byl i záložník Gil, který měl tento týden se svoji manželkou Valdecií oslavit sedmileté výročí svatby.

Zažila nejhorší týden ve svém životě. Nejprve se musela vypořádat se smrtí svého milovaného manžela a pak vysvětli své čtyřleté dceři, že táta už se nikdy nevrátí.

 

"Byla jsem otřesená, ale věděla jsem, že to budu muset malé Gabi říct, co nejdříve," popsala Val své bezprostřední pocity po tragédii.

 

 

Dvojnásobná matka vyhledala pomoc týmového psychologa a společně s ním se snažila dceři vysvětlit, že její otec zahynul v letadle.

 

"Obávala jsem se dvou věcí. Ta první byla, že se Gabi bude bát létat a druhá, ta horší, že bude nenávidět Boha. Víte, my jsme křesťané a jak ji mám teď vysvětlit, že si Bůh vzal jejího tátu pryč?" pokračovala pětadvacetiletá Valdecia.

 

Mluvili o tom, že táta se svými kamarády odjel, ale že měli nehodu a ublížili si. Ublížili si tak moc, že se o ně musí Bůh teď starat v nebi a že už se nemohou vrátit zpátky.

 

 

"Mami, táta umřel?," zeptala se jí pak malá Gabi. "Ano lásko, mámu to taky moc bolí, ale teď zůstali jsme tady my tři a musíme být silné," utěšovala svoji čtyřletou dcerku.

 

Valdecia a Gil měli v pátek oslavit sedmileté výročí jejich svatby a ještě stačila prozradit, že manžel odmítl lukrativní nabídku, která přišla z tureckého fotbalového klubu. Byli šťastní doma, v Brazíli.

TN.cz