Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Aktualizováno 23.3. 2016 16:33
svědectví strach o olympijskou vítězku

Strach o život Samkové! Teroru v Bruselu se vyhnula jen o fous

Zdroj: Nova Sport

Eva Samková už je doma, v bezpečí. Těší se na léto, na výlet s kamarády do Norska, na koníka Pepina a o něco méně na operaci ramene. Na závěr vydařené sezony ale musela podstoupit i zkoušku nervů. Její zpáteční let z Francie byl totiž původně plánovaný přes Brusel.

Ze svědectví Evy Samkové je zřejmé, že bruselské letiště možná teroristické útoky očekávalo a tušilo o nich už v pondělí večer. Do Bruselu také původně měla olympijská vítězka zamířit. Naštěstí se mu v úterý dopoledne vyhnula.
 

"Měli jsme letět v pondělí z Toulouse přes Brusel do Prahy. Jenže Francouzi stávkovali a ten let se zrušil. Čekali jsme tři hodiny na to, aby nám přebookovali let. Dali nám hotel a přespali jsme v hotelu. Řekli nám, že nás Brussels Airlines do Brusleu vůbec nepustí. To bylo ještě ten večer před tím útokem," říká Eva Samková.


PSALI JSME

V Bruselu pak teroristé opravdu udeřili. "Ráno jsme si na telefonech přečetli, co se dělo. Ale my jsme nakonec letěli přes Frankfurt," vypráví.


Doma přitom věděli, kudy má Eva letět, a tak její rodina a kamarádi začali mít strach. "Najednou mi všichni psali, jestli jsme v pořádku. Myslím, že se tím člověk nemůže zabývat. Dopadlo to takhle a já jsem ráda... A konec..."

Eva Samková
Zdroj: profimedia.cz Eva Samková

Sezona jinak pro Evu skončila příjemně. Ve Světovém poháru skončila těsně druhá, na X-games jí k vítězství také chyběly centimetry. "Pravda, když jsem dojela do cíle, tak jsem byla trochu kyselá. Ale pak jsem si uvědomila, jak je to skvělý," vypráví.

Nyní jí čeká operace ramene, už je nahlášená k docentovi Kolářovi. "Letos jsem spotřebovala 70 metrů tejpů," usmívá se. Možná by tedy v příští sezoně na tomhle materiálu mohla ušetřit. "Na tomhle asi ne, zrovna na tejpy máme dobrého sponzora," culí se.

Eva Samková
Zdroj: profimedia.cz Eva Samková

Jinak ale je to se zajištěním sezony pořádná honička. "Musíme hodně šetřit, na některé závody ani nemůže jezdit celý realizační tým. I tak se rozpočet se pohybuje okolo 5-6 milionů korun," říká trenér Marek Jelínek. Sama Samková pak na prize money vydělala 830 tisíc korun. "Tolik? Tyjo, to je fakt dobrý," divila se. "Ale my to pro ty peníze fakt neděláme." 

 

ram TN.cz