PDC Q School

Měl jsem studené ruce a byl nervózní. Soupeř vypadal jako ředitel, hlásí Gawlas

Richard Wagner
Richard Wagner
8.2. 2021 20:05
Téma:

Český šipkař Adam Gawlas si zapsal hned na prvním dni Q School parádní úspěch a hned na první pokus si vybojoval místo ve Final Stage. "Je to neskutečná úleva, strašně mi to pomohlo," hlásí přímo z Niedernhausenu.

Teď čeká na Gawlase pětidenní pauza, kterou vyplní školou, potrénuje a samozřejmě bude držet palce dalším českým šipkařům, kteří jsou v osudí Q School.

 

"Pomohlo mi to i v tom ohledu, že mám nyní pět dnů možnost relaxovat. Vyčistím si hlavu a v neděli začne ta důležitá část, aby se to povedlo. Je to úžasné," těší Gawlase.

 

Nejtězší pro něj byl start, při kterém nadělil kanára Danielovi Meyerovi. "První zápas byl úplně nejhorší. Měl jsem studené ruce, byl jsem strašně nervózní. Pak už to ale bylo super," popisuje český hráč.

 

 

Ten se nenechal rozptylovat. Místo tréninku a zbytečného nervování se relaxoval s hudbou. Při příchodu na terč zahodil telefon do tašky a soustředil se jen na svůj výkon.

 

Asi nejhezčí zápas odehrál s krajanem Jiřím Brejchou. "S Jirkou jsme odehráli neskutečný duel. Podle mě to byl můj nejtěžší zápas," říká osmnáctiletý šipkař z Návsí.

 

"Kdybych nezavřel to, co se mi povedlo (60, 130, 80, 120, 85 a 110), tak by pravděpodobně legy zavíral on, minimálně by na to měl šipky. Byl to opravdu hodně náročný zápas," uznal.

 

Za parádní výkony si vysloužil také odměnu v podobě chutné večeře.

 

 

Velmi zajímavou příchuť pro něj měl zápas se Svenem Hillingem. "Vypadal stejně, jako můj ředitel. Honilo se mi to hlavou, říkal jsem si: Ty jo, já tady hraju s mým panem ředitelem."

 

"To bylo celkem srandovní. Potom jsem si s ním udělal i fotku. Během zápasu mi to pomohlo mírnit tíhu okamžiku," smál se Gawlas.

 

 

Gawlas si užívá i velké podpory, kterou mu posílají fanoušci. "Děkuju moc všem, jak mi fandíte, posíláte pěkné zprávy, sdílíte mé výkony a informujete další lidi o tom, jak se mi daří. Doufám, že takto držíte palce i dalším Čechům," těší jej.

 

Tou kartu může získat už v neděli. "Na neděli se už nyní těším. Určitě budu ale mezitím sledovat výkony dalších českých hráčů, kterým přeji, aby se také kvalifikovali. Ať je nás tu více."

 

Související témata:
TN.cz

TV program

NOVA Sport1 NOVA Sport2
 • Nova Sport 1

  • Ranní sportovní noviny

   09:00 09:05
   09:05

   NHL: Montreal Canadiens - Calgary Flames

   11:00

   Ranní sportovní noviny

   11:05

   Nova Cup 2020 - ohlédnutí

   11:15

   NHL: Minnesota Wild - Arizona Coyotes

   13:00

   Polední sportovní noviny

 • Nova Sport 2

  • Fotbal: Montpellier HSC - Olympique Marseille

   09:00 10:45
   10:45

   Ligue 1 Highlights (32)

   11:40

   Rok Evropského fotbalu pod Covidem - 19

   12:35

   Magazín evropské ligy (13)

   13:00

   Fotbal: Stade Rennes - FC Nantes

   14:40

   NHL: Minnesota Wild - Arizona Coyotes

Celý program