rada od trenéra

Měl Fergusonovi poradit, ale na zápas neviděl! Trenér neměl svoje brýle

Eddie Bravo a Tony Ferguson
Zdroj: Profimedia
Eddie Bravo a Tony Ferguson
David Chmátal
David Chmátal
Publikováno 21. 5. 2020
Téma:
UFC

Dobrá rada od trenéra může otočit zápas. Bohužel takové štěstí Tony Ferguson na UFC 249 neměl. Komunikace jeho rohu se po zápase stala terčem kritiky. Tým poslal do klece Eddieho Brava, který není hlavní trenér a navíc na zápas neviděl, neboť neměl své brýle.

Eddie Bravo je váženou figurou ve světě bojových umění. Po získání černého pásu v brazilském jiu-jitsu přišel s vlastním zemařským stylem boje, ze kterého čerpá Tony Ferguson (25-4). Bravo s MMA zápasníkem dlouho spolupracuje a byl v jeho rohu přítomen i během poslední bitvy s Justinem Gaethjem (22-2).

 

Ačkoli byl přítomen, rozhodně neplánoval se svým svěřencem mluvit mezi koly. To náleželo trenérům postoje Rashadu Hollowayovi a Billy Fonuaovi. Nicméně zápas se nevyvíjel podle plánu, Fergusonův roh zpanikařil a po třetím kole do klece poslal Brava.„V MMA jsme nikdy nebyl hlavní trenér. Se zápasníky by měl mluvit hlavní trenér. Nebyl jsem na to připravený, měl jsem mu dát radu, ale nebyl jsem připravený. On byl zraněný, pořezaný a já zamrznul,“ popsal Bravo dění v kleci v podcastu Joe Rogana.


Bravovy zkušenosti by byly na místě v případě, že by se zápas odehrával na zemi. Původním soupeřem měl být nejlepší zemař v UFC Chabib Nurmagomedov (28-0). Duel s Gaethjem byla naopak jedna dlouhá výměna nelítostných úderů. Navíc Bravo na dění v kleci pořádně neviděl.
 

„Týden před zápasem mi vykradli auto a vzali mi moje brýle. Ty já potřebuju, jinak jsem docela slepý. Takže jsem si neuvědomil, jak moc je zraněný, dokud jsem k němu nepřišel v kleci,“ přiznal Bravo, který byl vybavený pouze ohranými brýlemi.Fergusonovi mezi koly mnoho neporadil, neboť věděl, že se zápas bude dál odehrávat v postoji. „Vypadáš dobře Tony,“ chlácholil zkrvaveného svěřence, zatímco v druhém rohu zkušený Trevor Whittman dával Gaethjemu přesné rady, jak v duelu pokračovat.
 

Zápas nakonec ukončil rozhodčí v pátém kole. Gaethje si připsal cenné vítězství TKO a získal pás prozatímního šampiona lehké váhy. Na podzim by se měl o korunu váhovky do 70 kg utkat s neporaženým Chabibem.

TN.cz

TV program

NOVA Sport1 NOVA Sport2
 • Nova Sport 1

  • Major League Soccer Highlights (7)

   20:30 21:00
   21:00

   Večerní sportovní noviny

   21:05

   PENATI SLOVAK OPEN CHAMPIONSHIP 2020

   22:05

   MotoGP - VC Emilia - Romagna (závod Moto3)

   23:00

   MotoGP - VC Emilia - Romagna (závod MotoGP)

   00:05

   NHL News

 • Nova Sport 2

  • Fotbal: Leyton Orient - Tottenham Hotspur

   18:55 20:55
   20:55

   Závod Zbraslav - Jíloviště

   21:10

   Fotbal: Luton Town - Manchester United

   23:05

   Fotbal: Stade Rennes - AS Monaco

   00:50

   Element (422)

   01:05

   UFC Reloaded (60)

Celý program