Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Aktualizováno 7.10. 2017 21:11
tragédie bylo mu jen 27

Měl být příští Drogba. Zesnulého exsparťana si připomíná i Anglie

George Griffiths
Zdroj: Profimedia

Velká budoucnost měla čekat Georgese Griffithse, útočníka Pobřeží slonoviny. Fotbaloví odborníci mladíka dokonce přirovnávali k legendárnímu Didieru Drogbovi. Griffithse ale kariéra nenasměrovala do Chelsea, ale jen do Sparty či Maďarska. A v pouhých sedmadvaceti lety skončil rukou střelce i jeho život.

S fotbalem začínal v domácích klubech a dařilo se mu. Dotáhl to dokonce až do reprezentačního výběru Pobřeží slonoviny do 23 let. V národním dresu odehrál jedenáct utkání.
 

Úspěšné mládí vyneslo Griffithsovi angažmá v pražské Spartě. Zahrál si v jednom týmu i s hráči, kteří patří do užšího či alespoň širšího kádru české reprezentace. Nastupoval s Pavlem Kadeřábkem, Janem Sýkorou, Matějem Hybšem či Erichem Brabcem. Byť to tehdy bylo jen za letenskou rezervu.
 

Po pražském angažmá hrál ještě v Maďarsku. Tento týden byla však krutě ukončena nejen jeho kariéra, ale i život. Když v rodném Abidjanu bránil před ozbrojenými zloději svůj vůz, byl jedním z útočníků postřelen. Doktoři už mu nemohli pomoci.
 

Jeho tragické smrti si všimla nejen česká, ale i zahraniční média. Vzpomínají na něj třeba v Anglii. Připomínají si jej jako toho, kdo měl být příštím Didierem Drogbou.
 

msl TN.cz