Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Aktualizováno 6.2. 2018 18:32
UFC Moneyfight

Opravdu bude odveta? Floyd už si zkouší prostředí v oktagonu!

Floyd Mayweather a Conor McGregor pózují před pásem pro vítěze
Zdroj: Profimedia

Neporažený boxer Floyd “Money“ Mayweather minulý týden opět šokoval svět. Poté, co ukončil úspěšnou kariéru a přijal výzvu miláčka MMA scény Conora McGregora, zvládl úspěšně i tenhle exhibiční duel. Ale peněz není nikdy dost a tak se zřejmě chystá pokračování. Tentokrát v oktagonu!

 

Srpnové střetnutí dvou ikon bojových sportů se zapsalo do dějin, jako jeden z nejvýdělečnějších zápasů. Oba zápasnici obdrželi více než 100 milionů dolarů a postarali se o velkolepou show i mimo ring.


Uskutečnění zápasu trvalo téměř dva roky a i přes velkou popularitu byl souboj kritizován jako marketingová fraška. McGregor v té době jako první držel dva tituly UFC v rozdílných váhových kategorií, ale i přes to byl považován za outsidera. To mu však nebránilo utvrzovat veřejnost ve výsledku blížícího se střetnutí.

 


Irský bojovník oplývá sebejistotou i po prohraném zápase technickým KO. Přiznal boxerské kvality svého protivníka, ale zároveň prohlásil, že v odvetném zápase by 41letého Mayweathera porazil ať už v boxu nebo MMA. Možná bude mít příležitost.


Donedávna byla myšlenka na odvetu nebo účasti Mayweathera v MMA pouze teoretická. Money, jak si neporažený boxer přezdívá, několikrát jednal s generálním ředitelem UFC (Ultimate Fighting Championship) Danou Whitem o účasti v MMA a postavení se McGregorovi na jeho půdě. Mayweather odsouhlasil případný zápas, ale pod podmínkou obdržení 1 miliardy dolarů.


Kvůli výši finanční odměny byl dlouho případný souboj nerealizovatelný. Oba zápasníci si užívají vydělaných peněz z předchozího zápasu a věnují se rodině. McGregor navíc čelí riziku odebraní mistrovského titulu, neboť více než 14 měsíců nezápasil. Do oktagonu se chce vrátit až v září 2018.

 


Jenže najednou se stala věc, kterou čekal málokdo. Profil Floyda Mayweathera oživil jeho příspěvek na sociální síti. Na konci ledna 2018 nahrál na video z MMA gymu v Las Vegas, kde v osmi úhelné aréně vyzývavě prohlašuje: "Floyd Money Maywether MMA 2018".


Možná se opravdu jedná o oficiální výzvu. A Floyd i promotéři by na ní mohli slyšet.

Chs Instagram

TV program NOVA Sport1NOVA Sport2

 • Nova Sport 1

  • 16:35 17:00

   Natural Track Luge - World Cup Final (Umhausen)

   17:00

   Teleshop

   17:15

   Off-road Maraton (1)

   17:35

   Filip Řeháček: Cesta do mistrovství světa Moto3

   17:50

   RunTour – České Budějovice

   18:05

   Sestřih Evropské ligy UEFA (12)

 • Nova Sport 2

  • 16:25 16:55

   Ligue 1 Preview (33)

   16:55

   Fotbal: EA Guingamp - Olympique Marseille

   19:00

   UFC Fight Night: Overeem vs. Oleinik

   22:00

   UFC Unleashed (2)

   22:50

   Element (385)

   23:00

   Natural Track Luge - World Championship

Celý Program